aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

EDP uruchamia Energy Starter 2022

9 września 2022
EDP uruchamia Energy Starter 2022

Energy Starter to program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycznym Po uruchomieniu pierwszego modułu w maju, EDP rozpoczyna teraz drugą fazę wspólnego programu, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zielonego wodoru dla globalnej transformacji energetycznej.

 

Zgłoszenia dla startupów są otwarte do 30 września.

Spółka EDP uruchomiła drugi moduł Energy Starter 2022, wspólnego programu innowacji stworzonego z misją wprowadzenia startupów i szybko rozwijających się firm technologicznych (scaleupów) do grona specjalistów EDP. Program ten, którego pierwszy moduł odbył się już w maju był poświęcony Sieciom Energetycznym Przyszłości. Ma on na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do transformacji energetycznej.

W drugiej fazie tej edycji swoje wnioski mogą zgłaszać projekty z innowacyjnymi rozwiązaniami, które można zastosować do różnych źródeł energii odnawialnej. W tych technologiach EDP jest światowym liderem, z zainstalowanymi około 20 GW mocy i celem jej podwojenia do 2025 roku. Startupy mogą również zaprezentować rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju zielonego wodoru - szybko rozwijającej się technologii, w której EDP ma również swój znaczący udział. M.in. w tym obszarze EDP zamierza inwestować w projekty gwarantujące dodatkowe 1,5 GW mocy do 2030 roku.

Dzięki trzyetapowemu podejściu, 7 edycja Energy Starter skupiła się na kluczowych obszarach w temacie transformacji energetycznej. Pierwszy moduł koncentrował się na sieciach energetycznych przyszłości i miał na celu wykorzystanie infrastruktury sieci dystrybucji energii za pomocą innowacyjnych rozwiązań. W 2023 roku trzeci i ostatni moduł tej edycji skupi się na rozwiązaniach, które mogą wspomóc proces dekarbonizacji.

Zgłoszenia do drugiego etapu można składać do 30 września na stronie internetowej programu. https://theenergystarter.com/

Po procesie ewaluacji projektów wyłonieni wezmą udział w bootcampie w Houston w Stanach Zjednoczonych, gdzie wraz ze specjalistami EDP i EDP Renewables będą mogli rozwijać swoje pomysły i pracować nad projektami pilotażowymi. Na tym etapie będą mieli również dostęp do szerokiego grona mentorów i ekspertów, którzy pomogą im w rozwoju pomysłów. Pod koniec tej edycji Energy Starter, startupy będą miały okazję przetestować swoje rozwiązania w sektorze energetycznym, we współpracy z EDP, w różnych krajach, w których grupa jest obecna.

W ciągu sześciu edycji w Energy Starter wzięło udział ponad 150 startupów, które zrealizowały ponad 80 projektów. W ostatniej edycji do programu wpłynęło ponad 700 zgłoszeń.

Opracowywanie i znajdowanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora energetycznego jest filarem grupy EDP, która zamierza zainwestować miliard euro w innowacje do 2025 roku. EDP posiada zespoły zajmujące się Startup Engagement i Ventures na niektórych swoich głównych rynkach.

***

O EDPR

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 26 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie; ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową oraz rozproszone, morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index.

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki), EDP ma zintegrowaną obecność na rynku usług komunalnych w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, w tym w obszarze sieci energetycznych, rozwiązań dla klientów i zarządzania energią.

źródło: Corporate Communication EDPR


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę