a_bio_expo_Ptak

EDP w gronie najlepszych pracodawców w dziewięciu krajach

20 stycznia 2023
EDP w gronie najlepszych pracodawców w dziewięciu krajach

• Top Employer Institute przyznał EDP i EDP Renewables certyfikat w uznaniu najlepszych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

• W tym roku spółka zdobyła wyróżnienie w dwóch nowych krajach: Grecji i Kolumbii.

Top Employer Institute ponownie wyróżnił politykę doskonałości EDP i EDP Renewables w zarządzaniu zasobami ludzkimi na poziomie globalnym. EDP Renewables zdobyła certyfikat w dziewięciu krajach: w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii, Brazylii i – po raz pierwszy – w Grecji i Kolumbii. Oznacza to, że spółka zdobyła tytuł Top Employer w Europie po raz piąty z rzędu. Z kolei w Portugalii EDP została wyróżniona odznaką Top Employer już trzeci rok z rzędu.
EDP, w którego strukturach pracuje łącznie ok. 13 000 osób, umocniła w ten sposób swoją globalną pozycję pracodawcy pierwszego wyboru, a także podkreśliła swoje zaangażowanie w budowanie niewykluczającego i atrakcyjnego środowiska pracy, które stawia ludzi w samym centrum swojej strategii.

Top Employer Institute to organizacja o ponad trzydziestoletnim doświadczeniu, która stanowi globalny punkt odniesienia w zakresie najlepszych praktyk w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Na przestrzeni swojej działalności przyznała certyfikaty ponad 1800 organizacjom na całym świecie. Proces certyfikacji obejmuje analizę 350 praktyk z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, które w przypadku EDP zostały poddane ocenie w 20 różnych kategoriach. Najwięcej punktów spółka zdobyła w obszarach „Strategia biznesowa”, „Etyka” i „Uczciwość” (najwyższy wynik we wszystkich trzech), a także w kategoriach „Przyciąganie talentów”, „Wydajność”, „Zaangażowanie” i „Cyfrowy dział HR”.

Są to bardzo dobre wyniki, które odzwierciedlają sytuację w organizacji i świadczą o podejmowaniu kroków na rzecz rozwoju wszystkich pracowników. W roku naznaczonym wyzwaniami EDP angażowała się w szereg działań i proponowała narzędzia, które wspierają pracowników i nieustanną poprawę doświadczenia pracy w zespołach. W tym celu korzysta z globalnego narzędzia rozwoju umiejętności i zaangażowania – nowej inicjatywy z zakresu uczenia się i rozwoju, a także z kampanii na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego i fizycznego oraz różnych programów mających na celu przyciągnięcie młodych, utalentowanych pracowników, takich jak EDP Trainee Program.
Wyróżnienie certyfikatem Top Employer potwierdza niezmienne zaangażowanie EDP na rzecz budowy coraz zdrowszego i bardziej zrównoważonego, niewykluczającego środowiska pracy, które uwzględnia globalne trendy, a także osobiste i zawodowe potrzeby organizacji, której główne źródło energii stanowią ludzie.
Więcej informacji o aktualnych możliwościach zatrudnienia w Grupie EDP można znaleźć tutaj.

***
O EDP

EDP jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 26 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie; ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową oraz rozproszone, morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index.

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki), EDP ma zintegrowaną obecność na rynku usług komunalnych w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, w tym w obszarze sieci energetycznych, rozwiązań dla klientów i zarządzania energią.


POWIĄZANE

Komisja Europejska musi jak njszybciej, już dokonać przeglądu swojej propozycji ...

Rynek UE jest zalewany „miodem” na bazie syropu: w końcu obliczono liczbę nieczy...

Jak dowiadujemy się z najnowszego komunikatu Ministerstwa Rolnictwa, polscy roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę