aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szansa na Europę

27 października 2003

Dzięki temu programowi studenci z Polski i Niemiec mogą zapoznać się z systemem prawnym obu krajów. W obliczu zjednoczenia Polski z Unią Europejską, to dla nich wielka szansa - mówi Annette Bussmann z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

Już po raz drugi we Wrocławiu rok akademicki zainaugurowała Polsko-Niemiecka Szkoła Prawa. Kierunek powstał w czerwcu 2002 r. przy współpracy Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu im. Humboldta w Berlinie oraz Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników. - Zajęcia zostały przygotowane głównie z myślą o studentach prawa (choć nie tylko), którzy poznają system prawny Niemiec (we Wrocławiu) lub Polski (w Berlinie). Dzięki wsparciu niemieckich organizacji pozarządowych: Fundacji Roberta Boscha i Niemieckiej Fundacji d.s. Międzynarodowej Współpracy Prawniczej, studia są bezpłatne – tłumaczy Annette Bussmann. 

Podobne studia organizują co prawda także inne uczelnie w Polsce, jednak ten program jest wyjątkowy. - Zajęcia odbywają się bowiem nie tylko we Wrocławiu, ale także równolegle w Berlinie, gdzie niemieccy studenci poznają system prawny Polski – podkreśla Annette Bussmann. Podczas piątkowej 24 bm. inauguracji roku akademickiego gmach wrocławskiego wydziału prawa odwiedzili przedstawiciele polskiego i niemieckiego sądownictwa, świata dyplomacji i polityki. - Niemieckie prawo na polskiej uczelni? Kto mógł o tym marzyć jeszcze 20 lat temu? To całkiem nowe czasy i nowa Europa - mówił w piątek, podczas inauguracji roku akademickiego Zdzisław Latajka, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę