Agrolok_280518

Eksport brojlerów – szacunki rządu amerykańskiego

27 lipca 2017
Eksport brojlerów – szacunki rządu amerykańskiego

Największymi wygranymi w tegorocznym międzynarodowym handlu mięsem kurcząt rzeźnych będą Brazylijczycy – wynika z danych amerykańskiego departamentu rolnictwa, które przeanalizowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Na bardzo dobre wyniki w eksporcie mogą liczyć producenci z USA, Tajlandii oraz Ukrainy i Turcji. Bieżący rok nie będzie za to pomyślny dla państw Unii Europejskiej.

Amerykańscy analitycy uważają, że Brazylia sprzeda o 391 tysięcy ton mięsa brojlerów więcej niż rok wcześniej. Będzie to wzrost o ponad 10 procent. Stany Zjednoczone powinny zwiększyć swoje wysyłki do innych krajów o 126 tysięcy ton czyli o nieco ponad cztery procent. Liczącym się wzrostem będzie mogło pochwalić się tajlandzkie drobiarstwo, którego eksport brojlerów kurzych wzrośnie o około 40 tysięcy ton. Dwa ostatnie kraje z zadowalającymi wzrostami wywozów zagranicznych czyli Ukraina i Turcja powinny poprawić swoje ubiegłoroczne wyniki o podobną wartość, oscylującą wokół 14 tysięcy ton.

W handlu mięsem brojlerów, według amerykańskiego departamentu rolnictwa,  pogorszy się pozycja Unii Europejskiej. Wysyłki ze Wspólnoty do państw trzecich w tym roku mają spaść o 106 tysięcy ton czyli o ponad osiem procent.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył dziś w na...

Realizując wniosek zgłoszony podczas XII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczyc...

Mondelēz International ogłasza rozszerzenie programu Harmony, związanego z pozys...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę