aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Elli Tsiforou mianowana Sekretarzem Generalnym Copa-Cogeca

28 czerwca 2024
Elli Tsiforou mianowana Sekretarzem Generalnym Copa-Cogeca

Greczynka Elli Tsiforou mianowana została Sekretarzem Generalnym Copa-Cogeca Podczas wspólnego Praesidia Copa i Cogeca w czwartek 27 czerwca członkowie obu organizacji europejskich podjęli decyzję o mianowaniu Elli Tsiforou na szefa ich wspólnego Sekretariatu Generalnego. Jej kandydatura została jednogłośnie przyjęta ze względu na jej wieloletnią wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania UE oraz krajowych polityk i organizacji rolnych. Elli Tsiforou obejmie swoje obowiązki we wrześniu.

W następstwie procesu rekrutacyjnego rozpoczętego w lutym 2024 r. po odejściu byłego Sekretarza Generalnego Pekki Pesonena przedstawiciele wszystkich unijnych spółdzielni rolniczych i organizacji rolników jednomyślnie podjęli decyzję o powierzeniu kierownictwa organizacji Elli Tsiforou; została pierwszą kobietą na tym stanowisku od chwili powstania Sekretariatu w 1962 r.

Przewodniczący Copa i Cogeca, Christiane Lambert i Lennart Nilsson, oświadczyli: „Elli Tsiforou wniesie swoje cechy osobiste, swoją wizję rolnictwa i wiedzę o Copa-Cogeca , instytucje europejskie oraz silne zaangażowanie rolników i spółdzielni na szczeblu krajowym Przybycie Elli Tsiforou następuje we właściwym momencie, na początku nowego cyklu politycznego, w którym rolnictwo będzie musiało ponownie znaleźć się w centrum debat publicznych chciałbym również podziękować zastępcy sekretarza generalnego Patrickowi Paganiemu i zespołom Copa-Cogeca, które będą w dalszym ciągu zarządzać transformacją organizacji, tak jak udało im się to w tym wyjątkowym roku 2024”.

Po ukończeniu studiów nad mediami i komunikacją w rodzinnej Grecji i Francji Elli Tsiforou poświęciła swoją karierę obronie interesów rolników i spółdzielni na poziomie europejskim i krajowym.

Elli Tsiforou, zostając sukcesywnie doradcą politycznym Parlamentu Europejskiego i Grecji oraz szefem sztabu w biurze greckiego ministra turystyki i kultury, przez ostatnie 10 lat była zaangażowany w GAIA Epicheirein, pracując na rzecz obrony greckich rolników i spółdzielni na szczeblu krajowym i poziomie europejskim.

 Elli Tsiforou, ściśle zaangażowana w prace grup roboczych Copa-Cogeca, od 2020 r. jest również przewodniczącą Spółdzielczego Komitetu Koordynacyjnego (CCC) Cogeca, w której to roli wyróżnia się dynamizmem i zdolnością do osiągania kompromisów wśród jego członków.

Elli Tsiforou obejmie swoje stanowisko we wrześniu 2024 roku. Do tego czasu Patrick Pagani będzie nadal odpowiedzialny za Sekretariat Copa-Cogeca.


oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę