BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Energa rozświetla przepięknymi iluminacjami

11 grudnia 2017
Energa rozświetla przepięknymi iluminacjami

Ponad siedemdziesiąt miejscowości na terenie całego kraju będzie rozświetlonych iluminacjami zamontowanymi przez Energę. Świąteczny blask zyskają ulice, skwery, parki i place. Przepiękne iluminacje cieszą oko, zdobią miasta, stają się także dodatkowym walorem dekoracyjnym w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowań do powitania Nowego Roku 2018.

W tym sezonie wśród iluminacji pojawi się wiele nowości, wpisujących się w aktualne trendy i oczekiwania. Nie zabraknie również, cieszących się popularnością od lat, dekoracji przestrzennych, których montaż wymaga niezwykłej staranności.

W Trójmieście iluminacje realizowane przez Energę Oświetlenie podziwiać można będzie w Sopocie, a także w Gdyni, m.in. na ulicach Świętojańskiej oraz w dzielnicach Obłuże i Pogórze. Efektownie wyglądające świetlne żagle zamontowane zostaną w oksywskim Parku Ruralistycznym.

Spółka realizuje również montaż świątecznego oświetlenia w Gdańsku – m.in., na Długiej, Długim Targu, gdzie jest już wielka, tradycyjna choinka oraz gustownie podświetlony Neptun. W tym roku rozświetlony jest także iluminacjami Park Oliwski (według nowego projektu, realizowanego przez firmę Multidekor). Energa ma w tych pracach swój udział w montażu.

Pracownicy Energi Oświetlenie dokładają starań, aby jak najszybciej ukończyć realizację świetlnych dekoracji także w innych miejscowościach. Do rozwieszenia są tysiące światełek, które układać się mają we wzory o różnym stopniu skomplikowania i iluminacji. Począwszy od prostych gwiazdek, na komplikowanych, przestrzennych konstrukcjach skończywszy.

W tym roku Energa rozjaśni wiele miejscowości i gmin na Pomorzu - Kaszubach, Kociewiu, Warmii, Kujawach m.in. Pelplin, Ustkę, Rumię, Gniew, Pruszcz Gd., Starogard Gd., Kartuzy, Hel, Jastarnię, Frombork, Skarszewy, Chmielno, Pasłęk, Białogard, Polanów.

- Odpowiednio wykonana iluminacja to nie tylko źródło radości dla mieszkańców i podkreślenie świątecznego nastroju. Władze samorządowe coraz częściej widzą w niej doskonały sposób na promocję swoich miejscowości wśród turystów i gości. Cieszymy się, że dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu możemy służyć im pomocą – mówi Michał Bełbot, prezes Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

Światełka od Energii świecą w tym roku również w Pałacu Prezydenckim. Znajdującą się w nim pięciometrową choinkę uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym przyozdobili 1200 lampkami LED-owymi, przekazanymi przez Energę Oświetlenie.

Dużym wsparciem dla samorządów w promowaniu swoich miejscowości jest także organizowany przez Grupę Energa konkurs na najpiękniejszą iluminację świąteczną „Świeć się z Energą”. Ubiegłoroczna jego edycja, którą wygrał Zamość, cieszyła się ogromną popularnością, oddanych zostało ponad 130 tysięcy głosów. Zimowy plebiscyt to zarówno wspaniała zabawa jak też akcja charytatywna. Zwycięzcy plebiscytu uzyskują prestiżowy tytuł najpiękniej oświetlonej miejscowości, lecz istotna jest także nagroda - pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę