A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

e-petrol.pl: diesel mocno w górę

25 sierpnia 2022
e-petrol.pl: diesel mocno w górę

Zgodnie z prognozami e-petrol.pl i ku niezadowoleniu kierowców tankujących olej napędowy, w ostatnim wakacyjnym tygodniu paliwo to wyraźnie drożeje.

Według najnowszego monitoringu cen na stacjach, w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia diesel, którego ceny znacząco rosły ostatnio także w sprzedaży hurtowej, podrożał aż o 23 grosze. Dziś jego litr kosztuje przeciętnie 7,26 zł. Nie przestaje natomiast tanieć benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena spadła o 10 groszy i wynosi 6,56 zł/l. Od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się natomiast cena LPG - nadal kosztuje ono 3,19 zł/l.

 

beznyna

 

Aktualnie najbardziej atrakcyjne dla kierowców ceny obowiązują w województwie łódzkim i wielkopolskim. W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz autogaz: 6,52 i 3,04 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 7,17 zł/l najtańszy jest zaś diesel.

Za zakup benzyny Pb95 najwięcej płaci się zaś w Małopolsce oraz w województwach lubuskim i zachodniopomorskim: 6,62 zł/l. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie jego litr kosztuje średnio 7,33 zł, a LPG na Dolnym Śląsku. W tej części Polski za litr autogazu płaci się 3,38 zł.

"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A."


POWIĄZANE

Walter Herz rozbudowuje dział Doradztwa Inwestycyjnego oraz Land Development od ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, podczas wizyty na Mazowszu, spot...

W dniach od 2 do 4 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 16:00, w  budynku Wydzia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę