EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

e-petrol.pl: diesel wyłamał się ze spadkowej tendencji

21 lipca 2022
e-petrol.pl: diesel wyłamał się ze spadkowej tendencji

W trwającym tygodniu średnia cena benzyn Pb95 i Pb98 uległa obniżeniu. Najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 7 gr/l. O grosz mniejsza obniżka została zanotowana dla średniej ceny Pb98 – to paliwo kosztuje dzisiaj 8,13 zł/l.

W przypadku oleju napędowego, w przeciwieństwie do benzyny, mamy zmianę zwyżkową – diesel podrożał o 3 grosze i sprzedawany jest po 7,59 zł/l. W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowaliśmy cotygodniowej obniżki. LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l, a więc po tyle samo co w minioną środę.

 

Paliwo,benzyna ropa,olej napędowy

 

Najniższe ceny dla obu paliw podstawowych zanotowaliśmy w tym tygodniu na Pomorzu – litr Pb95 kosztuje tam 7,39 zł, a litr diesla sprzedawany jest po 7,50 zł. Przeciwny kraniec tabeli należy do Małopolski i województwa lubuskiego – benzyna sprzedawana jest tam po 7,52 zł/l. Małopolska jest także najdroższa w przypadku oleju napędowego, który w regionie kosztuje 7,66 zł/l.

Zupełnie inne województwa są na czele rankingu cen autogazu – najtaniej można go zatankować w województwie łódzkim – po 3,23 zł/l, a najwyższe ceny tego paliwa mamy obecnie na Dolnym Śląsku, gdzie litr popularnej alternatywy dla benzyny kosztuje aż 3,55 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


POWIĄZANE

Bez fosforu nie byłoby plonu. Rola tego makroelementu nie jest doceniana tak, ja...

W dniu 25 marca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyło się Mleczne S...

Mimo tego, że w 2020 roku naukowcy zaobserwowali spadek emisji gazów cieplarnian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę