e-petrol.pl: dobre wiadomości na początek sierpnia

4 sierpnia 2022
e-petrol.pl: dobre wiadomości na początek sierpnia

Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie, w pierwszych dniach sierpnia mają oni jednak powody do zadowolenia - paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem.

Z najnowszego badania detalicznych cen paliw realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że o 13 groszy na litrze potaniała benzyna 95-oktanowa, której średnia ogólnopolska cena wynosi dziś 7,19 zł/l (rok temu było to zaledwie 5,74 zł/l). Podobnej skali obniżka dotyczy też oleju napędowego, którego przeciętna cena w ciągu tygodnia spadła o 12 groszy i aktualnie za litr diesla płaci się 7,45 zł (rok temu 5,43 zł/l). Korekta cenowa nie ominęła też LPG, które jest tańsze o 4 grosze i kosztuje średnio 3,31 zł/l (na początku sierpnia 2021 r. kierowcy płacili za nie 2,65 zł/l).

 

benzyna ceny

 

Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: świętokrzyskie, pomorskie i podkarpackie, w których wizyty na stacjach paliw należą do najtańszych. W pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup benzyny Pb95 - 7,09 zł/l, w drugim za napełnienie baku olejem napedowym - 7,32 zł/l, a w trzecim za tankowanie LPG - 3,13 zł/l.

Najdrożej jest natomiast w wojewodztwie lubuskim, gdzie litr Pb95 i ON kosztuje średnio 7,27 i 7,53 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym za LPG płaci przeciętnie 3,52 zł/l.


POWIĄZANE

Grupa Maspex wspiera rozwój zrównoważonego rolnictwa i pracuje nad nowymi odmian...

W dniach 27-28 września 2022 r. inspektorzy władz chińskich GACC skontrolowali d...

Niemal równocześnie, portale Onet i Wirtualna Polska poinformowały 3 październik...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę