e-petrol.pl: drogi diesel

1 września 2022
e-petrol.pl: drogi  diesel

Ostatnie dni sierpnia to czas znaczących podwyżek cen oleju napędowego na stacjach. Wyniki badania e-petrol.pl nie pozostawiają złudzeń - najbliższe dni będą szczególnie trudne dla właścicieli pojazdów z silnikiem wysokoprężnym.

W porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia średnia ogólnopolska cena oleju napędowego poszła w górę aż o 43 grosze na litrze i wynosi aktualnie 7,69 zł. Tak wyraźny wzrost cen diesla może być spowodowany ostatnimi podwyżkami cen tego paliwa w hurcie oraz kłopotami z jego dostępnością. O 5 groszy więcej niż przed tygodniem kierowcy płacą także za litr benzyny Pb95, która kosztuje dziś przeciętnie 6,61 zł/l. Symboliczna korekta w dół dotyczy natomiast LPG - paliwo to potaniało o grosz do poziomu 3,18 zł/l.

 

benzyna_ceny paliw

 

Tankowanie benzyny 95-oktanowej kosztuje w tym tygodniu najmniej w województwie lubelskim, łódzkim i śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,57 zł. Olej napędowy z ceną 7,60 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce, a LPG we wspomnianym województwie łódzkim, w którym kosztuje 3,01 zł/l.

Pb95 jest aktualnie najdroższa w Małopolsce i w województwie zachodniopomorskim, w gdzie oferowana jest na tamtejszych stacjach po 6,66 zł/l. Olej napędowy najwięcej kosztuje na Podlasiu - 7,78 zł/l. Kolejny już tydzień za LPG najwięcej płaci się na Dolnym Śląsku - 3,36 zł/l.

 

 

źródło: e-petrol


POWIĄZANE

Wojna w Ukrainie jest katastrofą nie tylko dla ludzi, prowadzi także do ogromnyc...

Gwałtownie wzrasta produkcja ziaren na świecie. Trudna i bardzo niestabilna sytu...

Mazurska Manufaktura S.A., producent kraftowych alkoholi mocnych oraz regionalny...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę