e-petrol.pl: koniec lipca przynosi obniżki na stacjach paliw

28 lipca 2022
e-petrol.pl: koniec lipca przynosi obniżki na stacjach paliw

W mijającym tygodniu zanotowaliśmy spadek cen wszystkich gatunków paliw. Najmocniej, bo aż o 12 groszy, potaniała 95-oktanowa benzyna.


Litr podstawowej benzyny kosztuje aktualnie średnio 7,32 zł, a cena tego paliwa na przestrzeni miesiąca obniżyła się o 60 groszy. W ostatnich dniach niespodziewanie taniał też olej napędowy, który średnio w Polsce kosztuje aktualnie 7,57 zł/l. Zmiana nie jest duża, bo wyniosła jedynie 2 grosze, ale kierunek jest pozytywnym zaskoczeniem. Mniej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z instalacją LPG – litr autogazu, po obniżce o 4 grosze, kosztuje średnio 3,35 zł.

benzyna_ceny paliw


Ostatnie zmiany na rynku paliw powodują, że na wielu stacjach, które oferują wakacyjne rabaty na tankowanie, benzynę 95-oktanową można realnie kupić za mniej niż 7 złotych. Takie miejsca można znaleźć na pewno w woj. łódzkim, gdzie tankowanie w tym tygodniu jest najtańsze. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w tym regionie 7,23 zł/l, średnia dla oleju napędowego to 7,43 zł/l a dla autogazu 3,18 zł/l.

Z cenami 7,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny i 7,65 zł za litr diesla, na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się Małopolska. Rekordowo wysokie ceny autogazu na poziomie 3,55 zł/l, w tym tygodniu zanotowaliśmy w woj. dolnośląskim.

źródło: e-petrol


POWIĄZANE

Koniec września przynosi nielubiane przez kierowców wzrosty cen paliw na stacjac...

Eko = dbanie o planetę. Jak wynika z sondażu IPSOS przeprowadzonego na początku ...

Za nami kolejne suche lato. W rolnictwie niedobory wody związane ze zmianami kli...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę