e-petrol.pl: świąteczne wyjazdy mogłyby być tanie

9 kwietnia 2020
e-petrol.pl: świąteczne wyjazdy mogłyby być tanie
Tegoroczne wyjazdy na Święta Wielkanocne mogłyby wiązać się z rekordowo niskimi kosztami tankowania, bo paliwa na stacjach w dalszym ciągu tanieją. Mamy jednak nadzieję, że w dobie pandemii kierowcy zrezygnują z podróży i do opuszczenia domów nie zachęcą ich nawet bardzo atrakcyjne ceny na pylonach.

Na przestrzeni minionych kilku dni operatorzy stacji ponownie skorygowali ceny w dół, które aktualnie znajdują się na poziomach po raz ostatni notowanych w przypadku benzyn i oleju napędowego w roku 2016, a w przypadku LPG w roku 2017. Jak wynika z najnowszego monitoringu sytuacji cenowej na stacjach, benzyny potaniały o 8 i 10 groszy i kosztują aktualnie 4,48 oraz 4,09 zł/l. Również o 8 groszy spadła cena diesla, za którego litr płaci się przeciętnie 4,22 zł. Wynosząca 5 groszy obniżka dotyczy też autogazu, sprzedawanego dziś średnio po 1,87 zł/l. 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś trzy regiony, w których średnie ceny benzyny 95-oktanowej spadły już poniżej 4 złotych za litr. Są to: województwo świętokrzyskie z ceną 3,95 zł/l; Śląsk, gdzie wynosi ona 3,98 zł/l oraz województwo łódzkie, w którym ta sama jej ilość kosztuje 3,99 zł. Na Śląsku także najmniej kosztuje Pb98 - 4,29 zł/l. We wspomnianym województwie łódzkim obowiązuje też najniższa cena diesla - 4,08 zł/l, a na Opolszczyźnie autogazu - 1,77 zł/l. 
 
Najwięcej za zakup benzyn i LPG płaci się aktualnie w województwie zachodniopomorskim: 4,25; 4,65 i 1,94 zł/l, a za tankowanie oleju napędowego na Opolszczyźnie: 1,94 zł/l.
 
 

e-petrol.pl / Information Market S.A.


POWIĄZANE

W związku ze zbliżającym się przyjęciem zmienionych wieloletnich ram finansowych...

Na sesji 27 maja 2020 r. zrealizowano pierwsze transakcje w systemie notowań jed...

Doświadczyliśmy wolnego czasu, wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia w r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę