Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

EU Agro-Trade Platform – ruszyła rejestracja na spotkania B2B dla branży rolno-spożywczej

3 lutego 2021
EU Agro-Trade Platform – ruszyła rejestracja na spotkania B2B dla branży rolno-spożywczej

Agro Promotion i Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zapraszają do udziału w trzydniowym wydarzeniu „EU Agro-Trade Platform”, realizowanym w ramach Europejskiego Forum Rolniczego. W 2021 roku, zamiast tradycyjnych spotkań odbywających się stacjonarnie w Jasionce k. Rzeszowa, organizatorzy udostępnią nowe narzędzie do networkingu i wymiany doświadczeń za pośrednictwem interaktywnej platformy online.

 

Misją „EU Agro-Trade Platform” jest umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz stworzenie profesjonalnego narzędzia do wyszukiwania ofert korzystnej współpracy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Platforma będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych.

 

Rynek rolno-spożywczy nie został dotknięty przez pandemię COVID-19 tak mocno, jak inne branże, jednak miniony rok znacznie wpłynął na zasady jego funkcjonowania. Producenci rolni świadomi rosnących oczekiwań konsumentów w zakresie jakości żywności, stoją przed wyzwaniem zapewnienia nie tylko bezpieczeństwa żywnościowego, ale takiego doboru systemów i środków produkcji, które zminimalizują negatywny wpływ na środowisko. Nie można jednak zapominać, że pandemia w wielu przypadkach spowodowała ograniczenie możliwości rozwoju przedsiębiorstw. W ramach inicjatywy EU Agro-Trade Platform chcemy kontynuować dyskusję o najistotniejszych problemach i wyzwaniach stojących przed polskim rolnictwem, ale również stworzyć przestrzeń do nawiązywania kontaktów biznesowych – tym razem wirtualnie – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora wydarzenia.

 

Rejestracja i terminy spotkań

 

Rejestracja do udziału w „Agro-Trade Platform” rozpoczęła się 1 lutego i potrwa do 23 marca 2021, natomiast wirtualne spotkania biznesowe 1:1 odbędą się w dniach 24-26 marca 2021. Towarzyszyć im będą webinaria dotyczące bieżących zagadnień związanych z konkurencyjnością produkcji rolno-spożywczej oraz międzynarodową wymianą towarów.

 

Do udziału w wirtualnej dyskusji zostaną zaproszeni eksperci oraz przedsiębiorcy z branży. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. handel międzynarodowy na rynku rolno-spożywczym oraz pozyskiwanie funduszy na innowacje w rolnictwie, również w kontekście następcy „Horyzontu 2020” i możliwości wykorzystania tych środków przez Polskę.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej szczegółów: www.forum-jasionka.pl

 

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy. W związku z pandemią COVID-19 w 2020 roku III. edycja Europejskiego Forum Rolniczego została odwołana. Następna edycja planowana jest na wiosnę 2022 roku.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

 

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP


POWIĄZANE

Mając na uwadze wniosek zgłoszony podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Roln...

Od 17 maja do 27 czerwca 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnict...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu wydaje Dolnoślą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę