Adama_Spyrale_1-31.05.21

EU Agro-Trade Platform: webinar o wykorzystaniu wody w rolnictwie

22 marca 2021
EU Agro-Trade Platform: webinar o wykorzystaniu wody w rolnictwie

Zasoby wodne i właściwe gospodarowanie wodą na terenach wiejskich to coraz częściej warunek wysokiego poziomu produkcji rolnej. Susze i powodzie skutkują nie tylko obniżeniem plonów roślin uprawnych i pogorszeniem wartości paszowej uprawy dla zwierząt gospodarskich, ale również zwiększają zagrożenie występowaniem chorób zwierząt, chwastów i szkodników roślin uprawnych.

 

Organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego w dniach 24-26 marca zapraszają do udziału w trzydniowym wydarzeniu online: EU Agro-Trade Platform. To nowa, interaktywna platforma online, która będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych i umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Wirtualnym spotkaniom będą towarzyszyć webinaria z udziałem ekspertów. W ramach jednej z dyskusji zostanie poruszony temat aktualnej sytuacji dt. gospodarowania wodą na terenach wiejskich.

 

Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne

 

Jakie perspektywy ma przed sobą polskie rolnictwo w kontekście dostępu do zasobów wodnych, obserwowanych zmian klimatu, wzrostu roli działań związanych z ochroną przyrody, konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz zmian strukturalnych gospodarstw rolnych i wielofunkcyjności obszarów wiejskich? Jak na produkcję rolną wpływają ekstremalne zjawiska pogodowe – susze i powodzie? Czy Polska może skorzystać z doświadczeń innych krajów, które wprowadziły innowacyjne rozwiązania w zakresie gospodarowania wodą na potrzeby rolnicze?

 

Do udziału w webinarze „Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne” zostali zaproszeni: Nina Dobrzyńska – Dyrektor Departamentu Klimatu i Środowiska w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Inmaculada Bravo Domínguez z Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywienia Hiszpanii, Chris Carson – Doradca ds. rolnictwa w Stałym Przedstawicielstwie Nowej Zelandii w Brukseli, Grzegorz Szymoniuk – Dyrektor Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie, dr inż. Tomasz Szymczak – ekspert Pracowni Gospodarki Wodnej HYDROSFERA, Matusz Balcerowicz – Dyrektor Departamentu Innowacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dr Bruno Molle – Dyrektor platformy badawczej ds. nawadniania Francuskiego Państwowego Instytutu Rolnictwa, Żywienia i Środowiska (INRAE) oraz Dolf Kern – Doradca Niderlandzkiego Programu Delta ds. suszy.

 

Webinar poprowadzi Maria Sikorska, dziennikarka TV Polsat.

 

 

Rejestracja i terminy spotkań

 

Webinar „Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne” odbędzie się w dn. 26 marca o godz. 14:30 na platformie EU Agro-Trade.

 

Rejestracja do udziału w „EU Agro-Trade Platform” będzie prowadzona do 23 marca 2021, natomiast wirtualne spotkania biznesowe 1:1 odbędą się w dniach 24-26 marca 2021.

 

Misją „EU Agro-Trade Platform” jest umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz stworzenie profesjonalnego narzędzia do wyszukiwania ofert korzystnej współpracy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Platforma będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych.

 

Więcej szczegółów: https://agro-trade-platform.b2match.io

 

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy. W związku z pandemią COVID-19 w 2020 roku III. edycja Europejskiego Forum Rolniczego została odwołana. Następna edycja planowana jest na wiosnę 2022 roku.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 


Biuro Prasowe Fundacji EFRWP


POWIĄZANE

Kryształki Swarovskiego to nie jak większość osób uważa kryształ górski, lecz wy...

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Financial needs in the agriculture a...

Mapa głodu na świecie powiększyła się o nowe kraje – Madagaskar, Honduras i Liba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę