Adama_poleposition_15.03_30.04

EU Agro-Trade Platform: webinar „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”

5 marca 2021
EU Agro-Trade Platform: webinar „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”

Rolnictwo w Polsce oraz w Europie stoi przed nowymi wyzwaniami. Pandemia COVID-19 i potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, a z drugiej strony degradacja zasobów takich, jak woda, gleba czy fosfor i związana z tym konieczność zminimalizowania wpływu produkcji rolnej na środowisko. Organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 roku zapraszają do udziału w wirtualnej dyskusji o tym, jak zwiększać wydajność rolnictwa oraz obniżać koszty poprzez wdrażanie innowacji.

 

Trzydniowe wydarzenie online EU Agro-Trade Platform odbędzie się w dniach 24-26 marca. To nowa, interaktywna platforma online, która będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych i umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Wirtualnym spotkaniom będą towarzyszyć webinaria z udziałem ekspertów. W ramach jednego z nich zostanie poruszony temat innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

 

Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR

 

Na jakim etapie wdrażania smart farmingu są polscy rolnicy? Jakie produkty i usługi oferują dostawcy środków ochrony roślin i nawozów oraz cyfrowych narzędzi wspomagających prace polowe? Czy integrowana ochrona roślin pomoże ograniczyć presję na środowisko i ochronić bioróżnorodność? Jak efektywnie wprowadzić i skoordynować działania dotyczące innowacyjności na wsi oraz zapewnić współdziałanie rolnictwa, biznesu oraz administracji rządowej? Skąd pozyskać na to środki?

 

W webinarze „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR” udział wezmą m.in.: Marek Zagórski – Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Wolfgang Burtsher – Dyrektor Generalny DG ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, prof. dr Csaba Gyuricza – Rektor Węgierskiego Uniwersytetu Rolno-Przyrodniczego (MATE), Michał Wiśniewski – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dr inż. Jerzy Plewa – ekspert Team Europe, dr Kerstin Burseg – Programme Manager Innovation w EIT Food oraz dr inż. Witold Łykowski – Kierownik Działu Badań i Rozwoju w BASF Polska.

 

Rejestracja i terminy spotkań

 

Rejestracja do udziału w „EU Agro-Trade Platform” będzie prowadzona do 23 marca 2021, natomiast webinaria i wirtualne spotkania biznesowe 1:1 odbędą się w dniach 24-26 marca 2021. Aktywny udział w dyskusji jest możliwy tylko dla użytkowników zarejestrowanych na platformie EU Agro-Trade.

 

Misją „EU Agro-Trade Platform” jest umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz stworzenie profesjonalnego narzędzia do wyszukiwania ofert korzystnej współpracy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Platforma będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych.

 

Więcej szczegółów: www.forum-jasionka.pl

 

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy. W związku z pandemią COVID-19 w 2020 roku III. edycja Europejskiego Forum Rolniczego została odwołana. Następna edycja planowana jest na wiosnę 2022 roku.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP


POWIĄZANE

15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmo...

W związku z wnioskiem zgłoszonym na VII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę