Europejskie Forum Rolnicze już 17-18 marca 2022 r.

3 grudnia 2021
Europejskie Forum Rolnicze już 17-18 marca 2022 r.

Znamy datę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskie Forum Rolnicze, organizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Agro Promotion - odbędzie się w dniach 17-18 marca 2022 roku. Już po raz czwarty przedstawiciele polskiej oraz międzynarodowej polityki spotkają się z rolnikami, przetwórcami i producentami rolnymi, a także samorządowcami i ekspertami, aby rozmawiać o największych wyzwaniach stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi. Tematy przewodnie przyszłorocznej edycji Forum to nowa perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz wizja rozwoju krajowego handlu rolno-spożywczego.

 

Europejskie Forum Rolnicze to doroczna okazja do spotkań i rozmów - w jednym miejscu - przedstawicieli rządu, Komisji Europejskiej, największych firm z sektora rolniczego i spożywczego, rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytutów naukowych, organizacji oraz instytucji branżowych z całej Europy. To także możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami dedykowanymi produkcji rolnej.

 

IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w dniach 17-18 marca 2022 r., w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. Głównym punktem wydarzenia będzie debata nt. nowej perspektywy finansowej Wspólnej Polityki Rolnej, zwłaszcza w odniesieniu do Europejskiego Zielonego Ładu i walki ze zmianami klimatycznymi.

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej. W drugim dniu Forum kluczowa debata poświęcona będzie możliwościom rozwoju handlu polskimi produktami rolno-spożywczymi. Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych.

 

W programie konferencji przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych z sektorem. Obok dyskusji prezentowane będą nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa, przetwórstwa, produkcji i handlu rolniczego.

 

Już dziś zapraszamy do uczestnictwa oraz współtworzenia kolejnej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Tradycyjnie porozmawiamy o problemach, nadziejach i wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Dwudniowemu forum towarzyszyć będą spotkania biznesowe dotyczące bieżących zagadnień związanych z rynkiem rolno-spożywczym oraz międzynarodową wymianą towarów. W dyskusjach wiele miejsca poświęcimy temu, co najbardziej dzisiaj definiuje ten sektor – nowemu kształtowi WPR, zmianom, jakie wymusi Europejski Zielony Ład, nowym technologiom oraz trendom zachodzącym w polskim rolnictwie mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

 

W poprzednich edycjach w ramach ekspozycji wystawienniczych swoje produkty i usługi zaprezentowało kilkadziesiąt firm i instytucji z sektora rolno-spożywczego. Wśród gości i prelegentów Forum byli przedstawiciele polskiej oraz europejskiej polityki, m.in. Mateusz Morawiecki – prezes Rady Ministrów RP, Phil Hogan – były komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jerzy Buzek – przewodniczący Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, byli Ministrowie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel i Jan Krzysztof Ardanowski oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się w styczniu 2022 roku za pośrednictwem formularza na stronie www.forum-jasionka.pl/rejestracja.

***

 

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej i międzynarodowej polityki oraz ekspertów. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

W ubiegły czwartek Sejm przyjął zmianę ustawy o płatnościach i przywrócił Uzupeł...

W dniu 5 stycznia 2022 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska udzieliło odpowiedzi...

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną dotyczącą wirusa ASF w Polsce władze ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę