aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Europejskie Forum Rolnicze już w marcu

3 lutego 2023
Europejskie Forum Rolnicze już w marcu

W dniach 22-23 marca 2023 r. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych kwestiom przyszłości i wyzwań stojących przed polskim rolnictwem. Miejscem rozmów będzie G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. W biznesowym sercu regionu pojawią się m.in. ministrowie rolnictwa z krajów Unii Europejskiej oraz najważniejsze postacie krajowej sceny agrarnej.

Odbywające się w marcu wydarzenie będzie już piątą edycją. Forum podczas licznych dyskusji zgromadzi szerokie grono rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Trzy kluczowe obszary tematyczne

Tegoroczna edycja forum będzie skupiona wokół trzech głównych debat poświęconych odpowiednio - kształtowaniu polityki regionalnej Polski, przyszłości rolnictwa europejskiego, a także oczekiwaniom polskich rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. Jak co roku, chcemy mówić o tym, co aktualnie najważniejsze dla polskiego rolnictwa. W dwudniowych dyskusjach wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, a także organizacji producenckich, czy instytucji handlowych – zachęca do udziału w V edycji Europejskiego Forum Rolniczego Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

Oś programu stanowić będą debaty odbywające się na głównej scenie obiektu G2A Arena. Uczestnicy dyskusji spróbują znaleźć odpowiedz na szereg pytań - m.in. jak kształtować politykę regionalną w Polsce? Rozmowa toczyć się będzie w oparciu o cykliczny raport Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – Monitoring Rozwoju Obszarów Wiejskich i będzie próbą oceny zmian zachodzących w obszarach wiejskich na przestrzeni ostatnich lat wraz z oceną efektywności prowadzonych polityk regionalnych.

Szeroka paleta zagadnień branżowych

Nie zabraknie również paneli eksperckich, gdzie toczyć się będą dyskusje dotyczące upraw czy działań o charakterze pro-środowiskowym. Specjaliści spróbują opowiedzieć między innymi o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają wieś i rolnictwo, czy też omówić kwestię gospodarki wodnej w obliczu zmieniającego się klimatu. Ciekawie zapowiadają się także debaty poświęcone biopreparatom w procesie uprawy roślin czy systemowi ubezpieczeń rolnych.

Nagrody dla innowacyjnych rolników

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego zostaną wręczone nagrody w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, w którym nagradzani są rolnicy prowadzący nowatorskie gospodarstwa. Przyznana zostanie również Nagroda im. Józefa Ślisza dla osoby lub instytucji, która wyróżnia się szczególnym zaangażowaniem w propagowaniu postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzeniu wartości chrześcijańskich oraz wspiera szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

EFR to oprócz dyskusji i debat doskonała platforma do poznania najnowszych rozwiązań, a także narzędzi dedykowanych podnoszeniu jakości produkcji rolnej oraz wymianie handlowej w obszarze rolno-spożywczym.

Szczegółowy program wydarzenia oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie: www.forum- jasionka.pl.
Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

źródło: Fundacja EFRWP


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę