FEERUM uruchomiło kolejny obiekt dla Epicentr K

4 września 2020
FEERUM uruchomiło kolejny obiekt dla Epicentr K

Obiekt Iwanowka o łącznej pojemności blisko 150 tysięcy m3 ziarna rozpoczął pracę na żniwa pszeniczne. Zastosowane w nim rozwiązania oraz urządzenia prezentują najwyższy poziom myśli technologicznej FEERUM. Prace na obiekcie przebiegały zgodnie z harmonogramem ustalonym w umowie.

 

FEERUM zakończyło prace nad uruchomieniem drugiego obiektu dla Epicentr K - ukraińskiego holdingu agrarnego, łączącego uprawę ponad 160 tysięcy hektarów ziemi z nowoczesnym zapleczem produkcji roślinnej. Zgodnie z umową FEERUM zaprojektowało, wyprodukowało oraz dostarczyło wszystkie potrzebne urządzenia – silosy, energooszczędne suszarnie, urządzenia transportujące oraz system automatycznego sterowania obiektem. Specjaliści FEERUM nadzorowali montaż obiektu, jego uruchomienie i przygotowanie do intensywnej pracy.


Iwanowka to strategiczny obiekt Epicentr K w regionie kijowskim. Dodatkowe 150 tysięcy m3 pojemności ziarna z pewnością znacząco wpłynie na poprawę możliwości w ilości przyjmowanego materiału i konkurencyjności ukraińskiego kontrahenta. Oddaliśmy do użytku obiekt w pełni dostosowany do pracy w trybie przemysłowym, o wysokiej mocy i wydajności suszenia, bogaty w innowacyjne technologie pozwalające na bezpieczne przechowywanie ziarna w najlepszych warunkach – mówi Daniel Janusz, prezes zarządu FEERUM S.A.

 

W obiektach FEERUM dla Epicentr K zastosowane zostały energooszczędne suszarnie o łącznej mocy suszenia ponad 200 MW i wydajności 40 tysięcy ton kukurydzy dziennie. Suszarnie FTD w Iwanowce pracują z mocą 44 MW i wydajnością suszenia kukurydzy 4 500 ton/dobę. Bezpieczne warunki dla przechowywanego ziarna gwarantuje automatyczny system sterowania obiektem, dzięki któremu możliwy jest stały pomiar parametrów ziarna, m.in. wilgotności i temperatury. Poprzez blisko 100 km przewodów oraz kabli sterowniczych do zasilanych urządzeń operator ma pełną kontrolę nad każdą częścią kompleksu suszarniczo – magazynowego. Ponadto dachy silosów pokryte są specjalną powłoką polimerową, która zmniejsza nagrzewanie powierzchni, a tym samym pozwala utrzymać niższą temperaturę nad przechowywanym ziarnem.

 

Z uwagi na przemysłowy charakter pracy w urządzeniach transportujących i połączeniach technologicznych zastosowana została wysoko wytrzymała powłoka polimerowa.


Polimer pozwoli kilkakrotnie wydłużyć okres użytkowania maszyn i urządzeń, a zatem i całego obiektu. Jest to absolutna nowość w obiektach suszarniczo – magazynowych, zaimplementowana przez konstruktorów FEERUM z innych dziedzin przemysłu, m.in. wydobywczego czy stoczniowego – zaznacza Daniel Janusz, prezes zarządu FEERUM S.A.

 

 

Dodatkowo dla zachowania najwyższej jakości ziarna, ale również zmniejszenia zużycia energii na elewatorze - blisko o 40% – zastosowane zostały przenośniki taśmowe. Ziarno transportowane na taśmach trafia do silosu praktycznie bez uszkodzeń. Przenośniki taśmowe charakteryzuje ponadto dłuższy okres eksploatacji niż w przypadku standardowych przenośników łańcuchowych. Urządzenia transportujące na obiekcie Iwanowka pracują z wydajnością 175 t/h.

 

Iwanowka to druga realizacja dla Epicentr K. Pierwszym obiektem była Wapniarka, oddana do użytku już w marcu 2020 roku. FEERUM wykorzystało w Wapniarce również taśmociągi oraz silosy o łącznej pojemności blisko 103 tysięcy m3 ziarna. W najbliższym czasie uruchomione zostaną kolejne obiekty zaprojektowane i wyprodukowane przez FEERUM - w Winnicy i Zakupne.

 

Biuro prasowe FEERUM


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę