aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Filipiny blokują import drobiu z Europy

18 stycznia 2021
Filipiny blokują import drobiu z Europy

Filipiny zastosowały kolejne restrykcje handlowe w związku z rozprzestrzenianiem się grypy ptaków w Europie i w Azji. Filipińskie władze, w czwartek (14 stycznia 2021 roku) poinformowały o wstrzymaniu przywozu drobiu oraz produktów pozyskanych od drobiu z Francji, Holandii, i Korei Południowej.

Przypominamy, że na początku stycznia 2021 roku Filipiny zablokowały także import ptactwa domowego i dzikiego oraz produktów z nich pozyskanych, w tym mięsa drobiowego, piskląt jednodniowych z całego terytorium Polski.

Filipiny są największym odbiorcą mięsa drobiowego z Unii Europejskiej (nie  uwzględniając Wielkiej Brytanii). W okresie styczeń – wrzesień 2020 roku unijni eksporterzy wysłali na Filipiny 163,1 tys. ton mięsa, o 3,2 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2019.

W analizowanym okresie unijny eksport ogółem (z wył. UK) wyniósł 1 285 800 ton (-3,4 proc. r/r). Filipiny stały się największym importerem mięsa drobiu z UE w 2019 roku. W roku 2018 zajmowały trzecią pozycję na liście głównych odbiorców, po Ghanie i Ukrainie.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

22 kwietnia NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsi...

Copa i Cogeca zwracają się do negocjatorów ds. opakowań o znalezienie wykonalneg...

Wkrótce rozpocznie się sezon działkowy, a wraz z nim czas przygotowania do letni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę