aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Filipiny utrzymują zakaz importu drobiu z Brazylii

2 września 2020
Filipiny utrzymują zakaz importu drobiu z Brazylii

Władze Filipin przekazały oficjalne powiadomienie do WTO o zawieszeniu importu mięsa drobiowego z  Brazylii. Decyzję o zamknięciu granic dla brazylijskiego drobiu poparto obawami związanymi  z zagrożeniem  COVID  – 19.  

Przypominamy, że Filipiny zablokowały Brazylię z powodu niedawnych doniesień chińskich władz o wykryciu w południowym mieście Shenzhen obecności koronawirusa na powierzchni mrożonych skrzydełek kurczaka pochodzenia brazylijskiego.

Filipińskie władze wskazały także,  że przesłanką do nałożenia blokady eksportu dla brazylijskich zakładów, poza wynikami z chińskich kontroli, są  doniesienia o dużej skali zakażeń COVID – 19 wśród pracowników brazylijskich firm mięsnych, co budzi obawy odnośnie standardów sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowotnego produktów.

Filipiński Departament Rolnictwa wszczął w tej sprawie dochodzenie. Dla handlu w skali globalnej może to się okazać istotne, ponieważ 20 proc. mięsa importowanego na rynek filipiński trafia z Brazylii. Istnieje szansa, że na kłopotach  Brazylijczyków skorzysta znów konkurencja.

Filipiny są, po Wielkiej Brytanii, drugim największym odbiorcą mięsa drobiu wyprodukowanego w Unii Europejskiej. W pierwszym półroczu unijne firmy wysłały na Filipiny w  sumie 106,9 tys. ton mięsa drobiowego, co oznacza wzrost o 13,4 proc.  porównując r/r. Całkowity wywóz mięsa drobiowego z UE do państw trzecich (nie wliczając UK) wyniósł w analizowanym okresie 829,1 tys. ton.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę