GUS_230920_750x100_stat

Filipiny wznawiają import drobiu z Brazylii

10 września 2020
Filipiny wznawiają import drobiu z Brazylii

Władze Filipin ogłosiły w poniedziałek (7 września) decyzje o zniesieniu zakazu przywozu mięsa drobiowego z brazylijskich zakładów mięsnych – poinformowała agencja Bloomberg.

Brazylijski rząd udzielił Filipinom gwarancji w zakresie stosowania przez brazylijskie podmioty zaostrzonych środków ograniczania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Mimo przyjęcia przez filipińską administrację do spraw rolnictwa argumentacji Brazylijczyków, Filipiny wprowadziły dodatkowe wymagania w eksporcie polegające na obowiązku umieszczania etykiety informującej, że eksportowane produkty zostały wytworzone w zakładach spełniających reżim sanitarny zgodnie z zasadami określonymi w memorandum ogłoszonym przez filipińskie władze. Brazylia jest trzecim największym dostawcą kurcząt na rynek filipiński.

Przypominamy, że Filipiny zablokowały Brazylię w połowie sierpnia z powodu doniesień chińskich władz o wykryciu w południowym mieście Shenzhen obecności koronawirusa na powierzchni mrożonych skrzydełek kurczaka pochodzenia brazylijskiego.

Filipińskie władze wskazały także,  że przesłanką do nałożenia blokady eksportu dla brazylijskich zakładów, poza wynikami z chińskich kontroli, były  doniesienia o dużej skali zakażeń COVID – 19 wśród pracowników brazylijskich firm mięsnych, co budziło obawy odnośnie standardów sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowotnego produktów.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 22 października 2020 r. do Ministr...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 22 października 2020 r. do Ministr...

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną i wprowadzone w dniu 23 października...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę