Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Finaliści AGROLIGI u Prezydenta RP

23 czerwca 2023
Finaliści AGROLIGI u Prezydenta RP

Uroczystość, która odbyła się 22 czerwca 2023 r. w Pałacu Prezydenckim, była zwieńczeniem 30. edycji ogólnopolskiego konkursu „AGROLIGA”, w którym wyróżniani są najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy. W gronie gości znaleźli się tradycyjnie nie tylko nagrodzeni, lecz również przedstawiciele instytucji związanych z sektorem rolnictwa.

– Dla mnie jesteście Państwo przede wszystkim wzorem do naśladowania. Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie stanowi okazję do zaprezentowania tak wielu sukcesów. Przyczyniły się do nich Wasze umiejętności, praca i włożone w nią serce – tymi słowami Prezydent RP Andrzej Duda podziękował gościom obecnym na finałowej gali AGROLIGI 2022.

W wydarzeniu uczestniczyła delegacja kierownictwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Prezes Haliną Szymańską na czele, która wręczała dyplomy i puchary nagrodzonym rolnikom z całego kraju. Specjalny upominek od Agencji trafił do wyróżnionych tytułem „Mistrz Krajowy” w kategorii „Rolnicy” pp. Beaty i Janusza Karwowskich, prowadzących na Podlasiu specjalizujące się w produkcji mleka ponad 200-hektarowe rodzinne gospodarstwo.

Obok Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej honorowym patronatem kolejną edycję AGROLIGI objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Za organizację konkursu  odpowiadało Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Zaangażowane w realizację przedsięwzięcia były również Redakcja Audycji Rolnych I Programu Telewizji Polskiej oraz Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

źródło informacji i fot.: ARiMR


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę