Francja: Koronawirus wciąż bije w sprzedaż serów ze znakiem ChNP i ChOG

26 maja 2020
Francja: Koronawirus wciąż bije w sprzedaż serów ze znakiem ChNP i ChOG

Epidemia SARS-CoV-2 nadal odbija się na sprzedaży i kondycji producentów szlachetnych francuskich serów. Sprzedaż serów ze znakiem Chroniona Nazwa Pochodzenia spadła średnio o 60%. Już teraz zapasy sięgają 2 tys. ton. Jeżeli nie uda się ich sprzedać, konieczna będzie ich utylizacja z racji przekroczenia terminu przydatności do spożycia twierdzi Krajowa Rada Apelacji CNAOL (Conseil National des Appellations d’Origine Laitière). Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w kategorii serów z Owerni.

W tej sytuacji Intermarché rozpoczęło kampanię medialną, która ma pomóc zwiększyć świadomość wśród Francuzów i zachęcić ich do powrotu kupowania dla serów dla przyjemności jedzenia. Kampania ma dotyczyć chronionych serów Cantal AOP i Fourme d'Ambert  AOP. Produkty Laiterie de la Montagne i Fromagère du Livradois sprzedawane będą po cenie minimalnej, co wspomoże rolników.

Stéphane de Fontenay, Dyrektor Handlowy Intermarché skomentował kampanię następująco: – Producenci sera objętego znakiem ChNP byli szczególnie dotknięci w ostatnich tygodniach ze względu na praktykę konsumentów, która faworyzowali podczas zakupów produkty o konkretnym wymiarze użytkowym ze szkodą dla zakupów dla przyjemności.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Każdego dnia jest kilka okazji by zjeść warzywo lub owoc. W ramach realizowanych...

Nie milkną echa dotyczące ogłoszonych przez KE i przyjętych w UE strategii „Od p...

25 czerwca br. Opolski Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa doł...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę