Adama_Spyrale_1-31.05.21

FrieslandCampina kończy produkcję proszków w dwóch zakładach

9 grudnia 2020
FrieslandCampina kończy produkcję proszków w dwóch zakładach

Jeden z największych producentów artykułów mleczarskich w Europie, FrieslandCampina, zakończy produkcję proszków w dwóch holenderskich zakładach w Dronrijp i Gerkesklooster. W wyniku tej decyzji od 1 kwietnia 2022 r. zostanie zamknięty zakład w Dronrijp. Z kolei instalacja do produkcji serwatki i mleka w proszku w Gerkesklooster zostanie zlikwidowana 15 stycznia 2021 r. Gerkesklooster będzie kontynuował produkcję serów. Zaprzestanie produkcji proszku w obu lokalizacjach spowoduje zwolnienie 57 osób.

Obie decyzje wpisują się w przyspieszenie strategii FrieslandCampina „Nasz cel, nasz plan”, ogłoszonej 10 listopada, której celem jest m.in. ograniczenie nadwyżki mocy produkcyjnych poprzez zamykanie zakładów lub przenoszenie wielkości produkcji. Zaprzestanie działalności w Dronrijp i Gerkesklooster wpisuje się w tę strategię i przyczyni się do zapowiadanych oszczędności.

Produkcja proszku w Gerkesklooster służyła jako awaryjny zakład przetwórstwa mleka na wypadek awarii w innym miejscu. Produkty w proszku wytwarzane w Dronrijp były stosowane w żywieniu niemowląt, żywieniu medycznym i żywieniu sportowców.

Zakład w Dronrijp jest częścią sieci produkcyjnej FrieslandCampina Ingredients a Gerkesklooster częścią FrieslandCampina Dairy Essentials.

Herman Ermens, prezes FrieslandCampina Ingredients skomentował to następująco: – Nasza planowana decyzja o zaprzestaniu produkcji proszku w Dronrijp została podjęta po dokładnym rozważeniu. Przyjrzeliśmy się obecnym mocom produkcyjnym i przyszłym zmianom na rynku. Mam świadomość, że ta decyzja będzie miała duży wpływ na pracowników i oczywiście zapewnimy im odpowiednie wsparcie w tym procesie.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

29 kwietnia br. KOWR wspólnie z Biurem Polskim w Tajpej oraz Zagranicznym Biurem...

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują główne wnioski badania dotyczącego nowych...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę