Adama_AgilTrinity_15.08.2020

FrieslandCampina znalazła partnera do produkcji laktoferyny

4 października 2019
FrieslandCampina znalazła partnera do produkcji laktoferyny

Amerykańska spółdzielnia mleczarska United Dairymen of Arizona (UDA) będzie współpracować z FrieslandCampina, aby wprowadzić laktoferynę na rynek. To partnerstwo pomoże wytworzyć 10 ton laktoferyny rocznie i obie firmy postrzegają to jako okazję do dalszej współpracy.

– Współpraca z FrieslandCampina była dla naszej firmy zaszczytem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych rolników za ich zaangażowanie w opiekę nad zwierzętami, bez których nie uzyskalibyśmy tak wysokiej jakości mleka – powiedział Keith Murfield, Dyrektor Generalny UDA. – Farmy mleczarskie UDA cieszą się od dawna świetną reputacją w zakresie stałej podaży mleka, która będzie korzystna dla nowego joint venture w nadchodzących latach.

– Jesteśmy podekscytowani nowym partnerstwem ze względu na wspólne wartości, historię i strukturę naszych firm i jest to zgodne z naszymi strategicznymi ambicjami dotyczącymi laktoferyny. Nasza technologia i bogate doświadczenie, w połączeniu z wysokiej jakości mlekiem UDA, zapewnią produkt, który spełnia światową jakość i wymogi prawne dotyczące żywienia we wczesnych latach życia – powiedziała Kathy Fortmann, Prezes FrieslandCampina Ingredients. FrieslandCampina spodziewa się wkrótce ogłosić kolejne plany zwiększenia mocy laktoferyny.

Laktoferyna jest naturalnie obecna zarówno w mleku krowim jak i mleku ludzkim. Liczne badania wykazały kilka potencjalnych korzyści zdrowotnych laktoferyny, w tym działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Laktoferyna jest specjalnym składnikiem żywienia we wczesnym okresie życia.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się...

Od stycznia do czerwca 2020 r., pomimo wzrostu eksportu, całkowity wynik sprzeda...

Na łagodzenie skutków epidemii COVID-19 w sektorze akwakultury 2 października ru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę