Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Frigo Logistics rozpoczęło budowę nowoczesnego automatycznego magazynu w Nowym Dworze Mazowieckim

20 lipca 2023
Frigo Logistics rozpoczęło budowę nowoczesnego automatycznego  magazynu w Nowym Dworze Mazowieckim

Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, rozpoczął budowę nowego kompleksu magazynowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w październiku 2024 roku. 18.07.2023 firma podpisała umowę z generalnym wykonawcą, którym jest Kajima Poland.

Obiekt, który Frigo Logistics buduje w Nowym Dworze Mazowieckim, będzie oferował 21 tys. miejsc paletowych. W pierwszej fazie inwestycji, która zostanie zrealizowana w październiku 2024 roku, powstanie część dystrybucyjna na 6 tys. miejsc paletowych. W drugim etapie, do końca 2024 roku, wybudowany zostanie w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania (high-bay) na 15 tys. miejsc paletowych.

– Inwestycja w Nowym Dworze Mazowieckim należy do kluczowych elementów szerszego planu inwestycyjnego o wartości 200 mln zł, który zrealizujemy w najbliższych latach. Wykonanie naszego nowego centrum dystrybucyjnego powierzyliśmy firmie Kajima Poland z przekonaniem, że doświadczenie jej specjalistów w realizacji dużych obiektów przemysłowych i profesjonalizm pozwolą na realizację tego wymagającego projektu w terminie. Pierwsze operacje magazynowe w Nowym Dworze Mazowieckim będziemy realizować już w październiku 2024 roku – podkreślał Kris Verbruggen, Prezes Frigo Logistics, podczas uroczystości podpisania umowy z generalnym wykonawcą.

Kompleks, który realizuje Kajima Poland, będzie 11. lokalizacją Frigo Logistics w Polsce oraz istotnym punktem w rozwoju sieci dystrybucyjnej. Nowy Dwór Mazowiecki położony jest w niewielkiej odległości od Warszawy co znacząco podniesie możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Firmy Kajima Poland i Frigo Logistics współpracowały już m.in. przy budowie i  dalszej rozbudowie mroźni w Radomsku w 2019 roku.

Inwestycja Frigo Logistics to bardzo ciekawy projekt zwłaszcza pod kątem technologicznym. Budowa magazynu chłodniczego to złożony proces, dużo bardziej wymagający od klasycznych hal magazynowych czy produkcyjnych. Cieszymy się, że Frigo Logistics powierzyło Kajima Poland realizację kolejnego projektu i wierzymy, że nasze doświadczenie pozwoli na terminową realizację inwestycji – powiedział Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland.

Na działce o powierzchni 5,4 tys. mkw. powstaje kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Największym będzie zaplanowany w drugim etapie inwestycji w pełni automatyczny magazyn samonośny o pojemności 15 tys. miejsc paletowych. Będzie oferował 12 poziomów składowania, a jego wysokość użytkowa sięgnie 32 m. Kompleks będzie zawierał magazyn dystrybucyjny o pojemności 6 tys. miejsc paletowych i strefę ekspedycji z 11 dokami przeładunkowymi oraz budynki stanowiące zaplecze techniczne i socjalno-biurowe.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją Frigo Logistics. Jest elementem szerszego planu inwestycyjnego firmy, która w najbliższych latach przeznaczy ponad 200 mln złotych na rozwój działalności. Ze względu na rosnące potrzeby rynku, w dalszej kolejności Frigo Logistics chce również rozbudować istniejący obiekt w Żninie.

Jako operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, Frigo Logistics dysponuje obecnie dziesięcioma lokalizacjami. Budowany magazyn w Nowym Dworze Mazowieckim będzie kolejną lokalizacją operatora. Kompleksowe usługi logistyczne firmy obejmują: przyjęcie towaru, składowanie, kompletowanie, co-packing, wydanie, transport i dystrybucję.

Kajima Poland jest częścią globalnej korporacji budowlanej z japońskimi korzeniami. Na polskim rynku działa od ponad 20 lat specjalizując się w generalnym wykonawstwie obiektów przemysłowych, logistycznych, handlowych, biurowych oraz mieszkalnych z wykorzystaniem najnowszych technologii realizacyjnych oraz projektowych. Firma łączy japońskie dążenie do perfekcji z polską energią i nieszablonowym myśleniem.

Frigo Logistics to wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych. Firma specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh i farmaceutycznej oraz płynnej dla produktów spożywczych. Firma świadczy międzynarodowe usługi frachtu morskiego, lotniczego i kolejowego. Frigo Logistics obecnie obsługuje na wyłączność siedem sieci handlowych działających na polskim rynku oraz grupę około osiemdziesięciu producentów oferujących artykuły spożywcze. Operator dostarcza produkty wymagające kontrolowanych temperatur do ponad 4500 punktów w całej Polsce.

Frigo Logistics posiada dziesięć lokalizacji: w Żninie, Błoniu koło Warszawy, Radomsku, Czeladzi, Żdżarach koło Szczecina, Lublinie oraz (po przejęciu firmy transportowej ARMIR) w Obornikach Wielkopolskich, Wrocławiu, Mysłowicach i Nowym Dworze Mazowieckim. Łącznie zatrudnia około 550 pracowników. Operuje obecnie flotą około 60 pojazdów własnych oraz około 330 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami. Firma Frigo Logistics powstała w 2001 roku, a od 2004 roku stanowi część Nichirei Logistics Group Inc. Koncern Nichirei zajmuje pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach transportowych dla branży spożywczej

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

fot, ppr.pl NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, Samoobrona i OPZZRIOR piki...

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę