aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

FS4FS - partnerstwo w zakresie i na rzecz bezpieczeństwa żywności

8 stycznia 2023
FS4FS -  partnerstwo w zakresie i na rzecz bezpieczeństwa żywności

Pod koniec grudnia 2022 r. — Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych oraz Agencja ds. Żywności i Leków USA rozpoczynają partnerstwo w zakresie bezpieczeństwa żywności na rzecz bezpieczeństwa żywności, znane również jako FS4FS. Inicjatywa obejmuje inwestycję 15 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat w celu wsparcia dostępności i handlu bezpiecznymi produktami żywnościowymi w celu zmniejszenia ubóstwa, głodu i niedożywienia w krajach o niskich i średnich dochodach.

„Podczas szczytu przywódców USA-Afryka wielu afrykańskich głów państw zwróciło się do USDA o pomoc w opracowaniu środków i standardów opartych na nauce i ryzyku, aby zapewnić dostawy i bezpieczeństwo żywności ich krajów. W ramach Partnerstwa na rzecz Bezpieczeństwa Żywności na rzecz Bezpieczeństwa Żywności będziemy wspólnie pracować nad zaspokojeniem tych potrzeb, które są niezbędne do zapewnienia większego dostępu do bezpiecznej i pożywnej żywności w Afryce” – powiedział Daniel Whitley, administrator zagranicznych usług rolniczych USDA. „Silne bezpieczeństwo żywności zapewniane przez polityki i instytucje, a także gotowość rolników, konsumentów i przemysłu mają kluczowe znaczenie dla przekształcania systemów rolno-spożywczych”.

„Ponieważ świat nadal stoi w obliczu bezprecedensowego globalnego kryzysu żywnościowego, Stany Zjednoczone zajmują się podstawowymi przyczynami głodu, niedożywienia i ubóstwa. Dzięki nowemu partnerstwu Food Safety for Food Security będziemy opierać się na sukcesach Feed the Future i współpracować z krajami na całym świecie, aby zwiększyć dostęp do bezpiecznej i pożywnej żywności oraz odblokować możliwości handlowe”. powiedział pełniący obowiązki asystenta administratora Diny Esposito z Biura ds. Odporności i Bezpieczeństwa Żywności USAID .

Aby poprawić handel oraz bezpieczeństwo żywności, FS4FS ma na celu wspieranie rozwoju systemów sanitarnych i fitosanitarnych w krajach Feed the Future . Dzięki partnerstwu zostaną usunięte długotrwałe bariery uczestnictwa w systemie żywnościowym poprzez budowanie potencjału.

Dzięki tej inwestycji kapitałowej partnerstwo zapewni pomoc techniczną, zarządzanie wiedzą i narzędzia cyfrowe w celu wzmocnienia otoczenia politycznego i regulacyjnego w uczestniczących krajach. Wspólne wysiłki pomogą osiągnąć globalne cele bezpieczeństwa żywnościowego poprzez ograniczenie chorób przenoszonych przez żywność i ograniczenie handlu.

 

FS4FS

 

Dodatkowe informacje na temat Partnerstwa na rzecz Bezpieczeństwa Żywności na rzecz Bezpieczeństwa Żywności można znaleźć na stronie https://fas.usda.gov/programs/food-safety-food-security-partnership.

oprac: e-mk, red. ppr.pl; źródło;USDA


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę