aaa_TSW_2023
CTR_2023

FS4FS - partnerstwo w zakresie i na rzecz bezpieczeństwa żywności

8 stycznia 2023
FS4FS -  partnerstwo w zakresie i na rzecz bezpieczeństwa żywności

Pod koniec grudnia 2022 r. — Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych oraz Agencja ds. Żywności i Leków USA rozpoczynają partnerstwo w zakresie bezpieczeństwa żywności na rzecz bezpieczeństwa żywności, znane również jako FS4FS. Inicjatywa obejmuje inwestycję 15 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat w celu wsparcia dostępności i handlu bezpiecznymi produktami żywnościowymi w celu zmniejszenia ubóstwa, głodu i niedożywienia w krajach o niskich i średnich dochodach.

„Podczas szczytu przywódców USA-Afryka wielu afrykańskich głów państw zwróciło się do USDA o pomoc w opracowaniu środków i standardów opartych na nauce i ryzyku, aby zapewnić dostawy i bezpieczeństwo żywności ich krajów. W ramach Partnerstwa na rzecz Bezpieczeństwa Żywności na rzecz Bezpieczeństwa Żywności będziemy wspólnie pracować nad zaspokojeniem tych potrzeb, które są niezbędne do zapewnienia większego dostępu do bezpiecznej i pożywnej żywności w Afryce” – powiedział Daniel Whitley, administrator zagranicznych usług rolniczych USDA. „Silne bezpieczeństwo żywności zapewniane przez polityki i instytucje, a także gotowość rolników, konsumentów i przemysłu mają kluczowe znaczenie dla przekształcania systemów rolno-spożywczych”.

„Ponieważ świat nadal stoi w obliczu bezprecedensowego globalnego kryzysu żywnościowego, Stany Zjednoczone zajmują się podstawowymi przyczynami głodu, niedożywienia i ubóstwa. Dzięki nowemu partnerstwu Food Safety for Food Security będziemy opierać się na sukcesach Feed the Future i współpracować z krajami na całym świecie, aby zwiększyć dostęp do bezpiecznej i pożywnej żywności oraz odblokować możliwości handlowe”. powiedział pełniący obowiązki asystenta administratora Diny Esposito z Biura ds. Odporności i Bezpieczeństwa Żywności USAID .

Aby poprawić handel oraz bezpieczeństwo żywności, FS4FS ma na celu wspieranie rozwoju systemów sanitarnych i fitosanitarnych w krajach Feed the Future . Dzięki partnerstwu zostaną usunięte długotrwałe bariery uczestnictwa w systemie żywnościowym poprzez budowanie potencjału.

Dzięki tej inwestycji kapitałowej partnerstwo zapewni pomoc techniczną, zarządzanie wiedzą i narzędzia cyfrowe w celu wzmocnienia otoczenia politycznego i regulacyjnego w uczestniczących krajach. Wspólne wysiłki pomogą osiągnąć globalne cele bezpieczeństwa żywnościowego poprzez ograniczenie chorób przenoszonych przez żywność i ograniczenie handlu.

 

FS4FS

 

Dodatkowe informacje na temat Partnerstwa na rzecz Bezpieczeństwa Żywności na rzecz Bezpieczeństwa Żywności można znaleźć na stronie https://fas.usda.gov/programs/food-safety-food-security-partnership.

oprac: e-mk, red. ppr.pl; źródło;USDA


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę