Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Gdzie szukać oszczędności podczas zakupów?

28 czerwca 2023
Gdzie szukać oszczędności podczas zakupów?

Nikt nie lubi przepłacać. Inflacja wciąż jest na wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, by w ciągu najbliższych miesięcy miała się bardzo gwałtownie obniżyć. Z tego powodu konieczne jest szukanie oszczędności, które pomoże uratować domowy budżet. Przede wszystkim warto korzystać z promocji, które są szansą na zakup pełnowartościowych produktów w niższych, czyli bardziej atrakcyjnych cenach. Jak wydawać mniej?

Szukaj promocji w dużych sklepach
Pierwszym sposobem jest po prostu udanie się do sklepu i zobaczenie, jakie towary są aktualnie na promocji. Lidl i Biedronka bardzo dbają o to, by informacje o obniżonych cenach były dobrze widoczne. Zwykle produkty na promocji mają dodatkową kartkę z ceną, na której wyraźnie napisano, o ile ją obniżono. Dzięki temu nie masz wątpliwości, ile pieniędzy może zostać w Twojej kieszeni. Ceny promocyjne często są umieszczane na kolorowych kartkach - najczęściej żółtych. To sprawia, że są lepiej widoczne i trudno mieć wątpliwości, że cena została obniżona tylko na jakiś określony czas. Informacja o dacie zakończenia promocji zwykle znajduje się na kartce z ceną. Możesz więc łatwo ocenić, czy zdążysz skorzystać z tej samej promocji ponownie. Warto też zauważyć, że towary w obniżonych cenach mogą też być wyłożone w specjalnie wydzielonych miejscach w sklepie np. w środkowej alejce, do której łatwo jest trafić. To usprawnia szukanie najlepszych ofert.

Gazetki promocyjne
Szukanie promocji w sklepach jest skuteczne, ale zajmuje dużo czasu. Możesz też mieć pewien problem z porównywaniem ofert różnych sieci sklepów. Na dłuższą metę jest to rozwiązanie niezbyt praktyczne. Stąd też zdecydowanie lepszą opcją jest korzystanie z gazetek promocyjnych. Papierowe gazetki spotyka się zdecydowanie rzadziej niż jeszcze kilka lat temu, ale wciąż są łatwo dostępne. Zwykle są wyłożone przy wejściu do Biedronki lub Lidla. Czasami można też znaleźć je w swojej własnej skrzynce na listy albo na wycieraczce. Rzadziej są dodatkiem do codziennej gazety. Gazetki promocyjne zawierają informacje na temat wszystkich promocji, jakie będą dostępne w danym przedziale czasowym. Pozwoli Ci to szybko i wygodnie porównać oferty sklepów, więc będziesz wiedzieć, po jakie produkty gdzie i kiedy się udać. To świetny sposób na realne i skuteczne obniżenie kosztów codziennych zakupów. Warto pamiętać, że gazetki promocyjne mogą zawierać różne produkty. Znajdziesz w nich artykuły sezonowe, spożywcze, kosmetyki, akcesoria dziecięce, ogrodowe i wiele innych ciekawych ofert. Z tego powodu zawsze warto obejrzeć gazetkę do końca i zaznaczyć najciekawsze propozycje.

Aplikacje i strony www z gazetkami promocyjnymi
Jeśli nie masz czasu na szukanie papierowej gazetki promocyjnej, to możesz też przejrzeć ją online. Jest sporo stron www oraz aplikacji na telefon, które ułatwiają dostęp do gazetek bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz jeszcze szybciej i wygodniej sprawdzać aktualne promocje i szukać oszczędności. To szczególnie ważne, gdy planujesz większe zakupy i boisz się, że sporo przepłacisz. Dzięki porównywaniu cen szybko dowiesz się, która z sieci przygotowała bardziej atrakcyjną dla Ciebie ofertę. Pamiętaj, że Biedronka i Lidl często przygotowują dodatkowe promocje z okazji długich weekendów czy różnego rodzaju świąt. Stąd też czasami warto wstrzymać się z zakupami na ostatnią chwilę po to, by w kieszeni zostało najwięcej pieniędzy. Na szczęście wszystkie planowane promocje, które dopiero mają wejść w życie, możesz obejrzeć w gazetkach.

e-mk


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę