a_bio_expo_Ptak

Giganci Polska Press 2022

13 grudnia 2022
Giganci Polska Press 2022

- Ta nagroda należy się przede wszystkim polskim rolnikom, którzy mimo trudności, lęków, niepokojów i wzrastających kosztów produkcji, nie zaprzestali tej produkcji, inwestowali i zabrali dobre plony – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk odbierając statuetkę „Giganci Polska Press”. Jury konkursowe doceniło jego działania przyznając nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo żywnościowe”.

Podczas uroczystej gali nagrody wręczała redaktor naczelna Grupy Polska Press prezes Dorota Kania, która była również przewodniczącą Kapituły przyznającej nagrody.

Wiemy, jakie znaczenie w tym trudnym czasie ma pochodzenie kapitału, jakie ma znaczenie konsumencki patriotyzm – podkreśliła prezes Dorota Kania mówiąc o idei nagród.

Podziękowania dla rolników

Wszyscy na początku tego roku niepokoiliśmy się o bezpieczeństwo militarne, ale też przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo żywnościowe – szczególnie wtedy, kiedy z informacji napływających z Ukrainy wiedzieliśmy, że tam giną rolnicy, niszczone są zbiory, jest brak możliwości upraw. Stąd ogromne wysiłki, aby przynajmniej w Polsce, w Europie zapełnić lukę żywnościową braku dostaw z Ukrainy – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk odbierając statuetkę i wyraził nadzieję, że przy pomocy wielu osób, wielu instytucji udało się to zapewnić.

Ale przede wszystkim ta nagroda jest dla polskich rolników, którzy mimo trudności, lęków, niepokojów, wzrastających kosztów produkcji, nie zaprzestali tej produkcji, inwestowali i zabrali dobre plony – podkreślił wicepremier.

Możemy się czuć bezpiecznie żywnościowo - zarówno w Polsce, jak i w całej Europie – zapewnił szef resortu rolnictwa.

W opinii wicepremiera Henryka Kowalczyka to właśnie rolnicy swoją codzienną pracą przyczynili się do bezpieczeństwa żywnościowego całego świata.

Idea nagród
„Giganci Polska Press” to projekt wyróżniający działania o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski.

Organizatorzy tego projektu podkreślili, że kończący się rok był niezwykle trudny, zarówno w ujęciu makroekonomicznym, jak i geopolitycznym. Wojna trwająca za naszą wschodnią granicą zdestabilizowała światową i europejską gospodarkę. Wysokie ceny energii, niedostatek surowców, rosnące ceny produktów i usług nadal sprawiają, że w wielu krajach pojawiało się poczucie strachu i niepewności. W Polsce udało się minimalizować skutki tych zjawisk, wprowadzając rozwiązania osłonowe i wzmacniające gospodarkę. W tym kontekście pojęcie bezpieczeństwo było i jest na przestrzeni ostatnich miesięcy odmieniane przez wszystkie przypadki.

Zarząd Polska Press podkreślił, że organizatorom konkursu zależało na tym, aby nagrody były przyznane w ścisłej korelacji z kontekstem wydarzeń roku 2022, bez oderwania od problemów będących rezultatem bieżących zdarzeń.

Nagrody

Podczas wieczornej gali statuetki zostały wręczone w siedmiu kategoriach: bezpieczeństwo żywnościowe, finansowe, militarne, technologiczne, gospodarcze, ekosystemu i energetyczne

Gala „Giganci Polska Press 2022” otrzymała honorowy patronat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

źródło i fot. MINROL


POWIĄZANE

Komisja Europejska musi jak njszybciej, już dokonać przeglądu swojej propozycji ...

Rynek UE jest zalewany „miodem” na bazie syropu: w końcu obliczono liczbę nieczy...

Jak dowiadujemy się z najnowszego komunikatu Ministerstwa Rolnictwa, polscy roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę