aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Globalne trendy rynkowe w produkcji i użytkowaniu zbiorników magazynowych

2 lipca 2024
Globalne trendy rynkowe w produkcji i użytkowaniu zbiorników magazynowych

Przemysł, logistyka oraz magazynowanie muszą sprostać coraz większym wymaganiom w zakresie efektywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Globalne trendy rynkowe w produkcji i użytkowaniu zbiorników magazynowych opierają się na wykorzystaniu zaawansowanych technologii i materiałów, które zmieniają oblicze tej branży. Zbiorniki magazynowe z materiałów kompozytowych odgrywają kluczową rolę w tej transformacji, oferując innowacyjne rozwiązania, które przewyższają te tradycyjne pod wieloma względami.

Ekologiczne rozwiązania niezmiennie na topie

Coraz więcej firm zwraca uwagę na ekologiczne aspekty swojej działalności. Jednym z głównych trendów jest dążenie do zrównoważonego rozwoju. Dla firm korzystających ze zbiorników magazynowych wiąże się to m.in. z wybieraniem takich, które są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku – i to w szerokim rozumieniu.

– Zbiorniki wykonane z włókna szklanego TWS/GRP są przyjazne środowisku z wielu powodów. – dowodzi Paweł Woziwoda, Główny Konstruktor w firmie Trokotex. – Przede wszystkim, są całkowicie odporne na korozję, co oznacza, że w przeciwieństwie to stali, nie ulegają degradacji pod wpływem czynników atmosferycznych czy chemicznych. To znacząco wydłuża ich żywotność, zmniejszając konieczność częstych wymian i ograniczając generowanie odpadów. Kolejną zaletą tych zbiorników jest ich lekkość, która ułatwia transport i montaż, a tym samym redukuje zużycie energii i emisję CO2 podczas tych procesów. Ponadto, dzięki swojej wytrzymałości, zbiorniki TWS/GRP mogą wytrzymać ekstremalne warunki, zewnętrzne i wewnętrzne co czyni je idealnym rozwiązaniem dla różnych gałęzi przemysłu. – wylicza.

Wszystkie te cechy sprawiają, że zbiorniki z włókna szklanego TWS/GRP są nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne.

Automatyzacja procesów dzięki nowoczesnym technologiom

Nowoczesne zbiorniki magazynowe są wyposażone w zaawansowane systemy monitoringu i automatyzacji, które umożliwiają zdalne zarządzanie i kontrolę stanu zbiorników w czasie rzeczywistym.

Nowoczesne technologie, takie jak Internet Rzeczy (IoT), pozwalają na ciągłe monitorowanie stanu zbiorników magazynowych. – Dzięki inteligentnym sensorom możliwe jest śledzenie parametrów takich jak temperatura, wilgotność czy poziom napełnienia, co zwiększa bezpieczeństwo i efektywność operacyjną. Przedsiębiorstwa mogą dzięki temu szybciej reagować na ewentualne problemy i minimalizować ryzyko awarii. – wyjaśnia ekspert z Trokotex.

Personalizacja i elastyczność w odpowiedzi na potrzeby rynku

Każda branża ma specyficzne wymagania dotyczące zbiorników magazynowych. Dlatego producenci oferują coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania, dostosowane do

indywidualnych potrzeb klientów. Obejmuje to zarówno wybór materiałów, jak i projektowanie zbiorników o nietypowych kształtach i rozmiarach, aby lepiej odpowiadały specyfice przechowywanych substancji i warunków operacyjnych.

– Jako producent zbiorników magazynowych jesteśmy w stanie dostarczyć produkty o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Specjalizujemy się w budowie zaawansowanych konstrukcji magazynowych idealnych do przechowywania substancji sypkich, gazowych oraz cieczy – w tym m.in. kolumn kondycjonujących z TWS, reaktorów STO oraz reaktorów SBR. Produkty są tworzone na zamówienie, co pozwala nam dostosować każde rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i wymagań inwestora. – podkreśla Paweł Woziwoda z Trokotex.

Globalizacja w parze ze standaryzacją

W miarę jak rynki stają się coraz bardziej globalne, rośnie potrzeba standaryzacji produktów. Międzynarodowe normy i certyfikaty, takie jak ISO, zapewniają, że zbiorniki magazynowe spełniają określone wymagania jakościowe i bezpieczeństwa, niezależnie od miejsca produkcji. Standaryzacja ułatwia również handel międzynarodowy i integrację w globalnych łańcuchach dostaw.

Podsumowując – w miarę jak przemysł i logistyka stale się rozwijają, znaczenie efektywnych i trwałych zbiorników magazynowych rośnie. Na rynku wygrywają dziś producenci oferujący rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, a przy tym pozwalają na dopasowanie do specyficznych potrzeb danej działalności.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę