Adama_Spyrale_1-31.05.21

Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

16 kwietnia 2021
Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

15 kwietnia 2021 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy Związkiem Polski Przemysł Futrzarski oraz China Leather Industry Association, który jest kolejnym krokiem do powstania w Polsce globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór naturalnych.

W podpisanym liście strona chińska potwierdza wiodącą rolę Polski w hodowli zwierząt futerkowych oraz produkcji skór pozyskiwanych od tych zwierząt, przyznając, że skóry produkowane w Polsce są cenione i poszukiwane przez kupców na całym świecie.

Zważywszy na to, że Chiny są największym importerem skór zwierząt futerkowych a przemysł związany z obróbką i wykorzystaniem naturalnych skór zwierząt futerkowych przeżywa dynamiczny rozwój w Chinskiej Republice Ludowej, zapotrzebowanie na ww. surowiec rokrocznie wzrasta, obie strony uważają, że obrót skórami, który odbywa się obecnie za pośrednictwem aukcji zlokalizowanych poza krajem największego producenta i odbiorcy, powinien zostać skupiony w Polsce.

Sygnatariusze porozumienia formalizują dotychczasowe działania ukierunkowane na stworzenie w Polsce globalnej, polsko-chinskiej aukcji skór naturalnych, której uruchomienie zaplanowano na koniec 2023 roku. Działania podejmowane przez polskich rolników oraz przedsiebiorców zwiazanych z sektorem chowu i hodowli futer, wpisują się w zapowiadaną przez Polski Rząd intensyfikację współpracy polsko-chinskiej.

Jednym z priorytetów polskiego Rzadu, jest zwiekszenie mozliwości szybkiego wyjścia z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemia koronawirusa. Elementem strategicznym działań podejmowanych w tym kierunku, powinno byc pozyskiwanie nowych korzystnych kontraktów dla Polski oraz trwałe wejscie na rynek chiński. W idee te wpisuje się powstanie aukcji FurHub.

Jak dotad wymiana handlowa realizowana pomiedzy Polska a Chinami charakteryzowała sie znaczną dysproporcją pomiędzy eksportem a importem. Z uwagi na to z dużym zadowoleniem informujemy Państwa o kolejnym, znaczącym etapie realizacji tak dużej i istotnej inwestycji, która usprawni eksport z Polski do Kraju Środka.

Powstanie w Polsce globalnej aukcji skór naturalnych związane będzie z zasileniem polskiej gospodarki wieloma miliardami złotych co w czasach ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego przyczynić się może do wsparcia rodzimej gospodarki równiez poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

Polski przemysł futrzarski wykonuje kolejny krok w strone stabilizacji i rozwoju na płaszczyznie wszystkich etapów produkcyjnych – od hodowli zwierząt, po sprzedaż surowca. Jesteśmy przekonani, że wspólna inwestycja, której wartosc szacujemy dziś na około 60 do 80 milionów euro przyczyni się w niedługim czasie do rozwoju zaplecza dydaktycznego i naukowego, a także poprzez przywrócenie nad Wisłę wyspecjalizowanych pracowni kuśnierskich.

Realizowanie przez Polske inwestycji tej skali, obsługującej wszystkie etapy produkcyjne, pozwoli przyciągnąć do naszego kraju znane marki i firmy słynace z produkcji futer, skórzanego asortymentu oraz naturalnych w pełni ekologicznych ubrań.

W naszej opinii, tworzenie instrumentów pozwalajacych polskim firmom na zwiększenie eksportu towarów i usług z Polski, a także z Europy Środkowo-Wschodniej będzie miało fundamentalne znaczenie w najbliższych latach.

Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta będzie doskonałym przykładem na to, jak aktywnie dążyć do zmniejszenia luki w wymianie handlowej między Europą a Chinami.

 

Związek Polski Przemysł Futrzarski


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przyłączył się po raz kolejny do organizowane...

W dniu 5 maja 2021 r. Rada Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Przy Krajowej Ra...

Francuski Minister Rolnictwa odniósł się krytycznie wobec dużej podaży mięsa dro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę