aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Główne obawy niemieckich rolników po wyborach do PE w 2024r.

22 grudnia 2023
Główne obawy niemieckich rolników po wyborach do PE w 2024r.

Podczas gdy w Polsce większość sceny politycznej jak społeczności rolniczej i obywateli zajmuje się wydarzeniami związanym z TVP, KRS, Sejmem"X" i działaniami rządu, to niemieckie organizacje związkowe rolników myślą już od dawna o okresie poprzedzającym wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca 2024 r, wiedząc, że poszczególne ugrupowania polityczne Niemiec będą zabiegały o poparcie farmerów. Niemiecki Związek Rolników wraz z krajowymi stowarzyszeniami rolników opracował główne obawy na okres legislacyjny 2024–2029. Dokument nosi tytuł "W kierunku do polityki europejskiej z perspektywami dla rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich".

"Celem jest zabezpieczenie i dalszy rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich w Niemczech i Europie. Nadrzędnym celem musi być nadanie gospodarstwom rolnym perspektywy ekonomicznej, a jednocześnie dalsza poprawa ochrony klimatu, różnorodności biologicznej i dobrostanu zwierząt" – mówi Joachim Rukwied, prezes Niemieckiego Związku Rolników.

W ośmiu rozdziałach przedstawiono obawy niemieckich rolników, takie jak postulat dalszego rozwoju Zielonego Ładu i strategii "od pola do stołu" wraz z rolnictwem czy niebiurokratyczna polityka rolna UE na rzecz konkurencyjnych gospodarstw rolnych. 

Poniżej przedstawiamy główne punktami opracowanego dokumentu pt  "W kierunku do polityki europejskiej z perspektywami dla rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich"

1. Zrównoważone rolnictwo i bezpieczeństwo żywnościowe
2. Łagodzenie zmiany klimatu i różnorodność biologiczna
3. Wspólna europejska polityka rolna po 2027 r.
4. Europejska hodowla zwierząt gospodarskich i dobrostan zwierząt
5. Handel międzynarodowy i normy
6. Zasoby, energia i biomasa
7. Obszary wiejskie i rozwój
8. Zrównoważone inwestycje finansowe

Rolnicze organizacje domagają się jasnego stanowiska polityków w stosunku do:

  • Kompleksowa ocena skutków strategii "od pola do stołu"
  • Ocena skutków dla każdego dodatkowego wymogu w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, ryzyka skutków delokalizacji i konkurencyjności rolnictwa europejskiego
  • Zapewnienie konkurencyjności krajowej produkcji rolnej zarówno w zakresie wdrażania Zielonego Ładu, jak i wymogów polityki klimatycznej dla rolnictwa europejskiego – obejmuje to również rozbudowę systemu dostosowania granic klimatycznych oraz wzmocnienie badań, finansowania i praktycznego wdrażania

oprac, e-mk na pods źródło: DBV


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę