aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Komendant Główny Policji łączą siły w zakresie zwalczania przestępstw

7 lutego 2022
Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Komendant Główny Policji łączą siły w zakresie zwalczania przestępstw

W dniu 24 stycznia 2022 r. w Warszawie, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Komendant Główny Policji podpisali porozumienie w sprawie współdziałania Policji z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Celem zawartego porozumienia jest zapewnienia sprawnego i skutecznego współdziałania organów Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa i organów Policji przy wykonywaniu ustawowych zadań, a w szczególności w zakresie zwalczania przestępstw i wykroczeń, związanych z obrotem roślinami i produktami pochodzenia roślinnego, w tym materiałem siewnym, wprowadzaniem do obrotu i stosowaniem środków ochrony roślin oraz wprowadzaniem do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.

 

Porozumienie obejmuje współpracę przy czynnościach kontrolnych wykonywanych przez organy PIORiN i organy Policji w przypadkach podejrzenia lub stwierdzenia naruszenia przepisów w ww. obszarze, jak również przewiduje współpracę w zakresie przekazywania informacji, w tym wzajemnym udostępnianiu danych dotyczących podejrzenia lub stwierdzenia naruszeń przepisów prawa, w obszarze porozumienia dla zapewnienia efektywniejszego przebiegu czynności w zakresie uprawnień jakie posiadają obie instytucje.

 

Jednocześnie treść porozumienia dopuszcza możliwość organizacji wspólnych szkoleń, dotyczących wykrywania i zwalczania naruszeń obowiązującego prawa, w obszarze nadzoru nad obrotem roślinami i produktami pochodzenia roślinnego, w tym materiałem siewnym, wprowadzaniem do obrotu i stosowaniem środków ochrony roślin oraz wprowadzaniem do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.

Zawarcie porozumienia to ze strony PIORiN również deklaracja możliwości przeprowadzania na wniosek organów Policji, oceny towarów mogących stanowić środki ochrony roślin oraz wykonywania badań laboratoryjnych próbek środków ochrony roślin.

 

Ponadto, Strony porozumienia potwierdziły wolę odbywania wspólnych spotkań, na których będą dokonywać analizy i oceny realizacji postanowień porozumienia oraz uzgadniać kierunki działań wynikających ze specyfiki zagrożeń występujących w obszarze nim objętym.

 

Zawarte porozumienie to ważne narzędzie w zakresie uprawnień jakie posiadają obie Instytucje w zwalczaniu nielegalnych praktyk.

 

piorin.gov.pl


Źródło: PIORiN


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę