informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Greenpeace apeluje o ograniczenie produkcji zwierzęcej w tym mleczarskiej

13 marca 2018
Greenpeace apeluje o ograniczenie produkcji zwierzęcej w tym mleczarskiej

Organizacja zwraca uwagę, że to jak jemy i jak produkujemy żywność determinuje przyszłość w jakiej będziemy żyć my i nasze dzieci. W nowym raporcie firma zwraca uwagę na zagadnienie „co jeść”. Kluczowym wnioskiem jest apel o ograniczenie produkcji i konsumpcji zwierzęcej o 50%. Powodem tego jest wysoka emisja gazów cieplarnianych już na etapie hodowli bydła.

System produkcji żywności, w tym zmiany w użytkowaniu ziemi odpowiadają za 25% całej emisji gazów cieplarnianych powodujących zmiany klimatyczne. Produkcja (hodowla zwierzęca) ukierunkowana na uzyskanie mięsa i mleka powoduje analogiczną emisję co cały sektor transportu, a jeśli nic się nie zmieni, to w perspektywie 2050 roku, produkcja mięsa i nabiału będzie już odpowiadać za połowę emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością człowieka.

Od 1970 roku populacja zwierząt hodowlanych potroiła się. Intensywna hodowla przyczynia się do zwiększonego wyrębu lasów pod pastwiska i degradację zasobów wodnych. Greenpeace zwraca uwagę na związek pomiędzy spożyciem czerwonego mięsa a nowotworami, chorobami serca i cukrzycą oraz związek pomiędzy przemysłową produkcją rolną a rosnącą opornością bakterii.

Greenpeace chce współpracować ze środowiskami rolnicznymi, aby przeciwdziałać przemysłowej produkcji zwierzęcej.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dot...

W tym roku rolnicy po raz drugi w historii obowiązującego w Polsce systemu dopła...

Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach wspólne s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę