Grupa Azoty obniża ceny nawozów!!!

18 października 2022
Grupa Azoty obniża ceny nawozów!!!

Jak podała Spółka w specjalnym komunikacie prasowym, w związku ze zmianą warunków rynkowych, po przywróceniu produkcji w Zakładach w Tarnowie i Puławach, Grupa Azoty zaproponowała nowe, znacząco niższe ceny nawozów azotowych.

W komunikacie czytamy, że przy bardzo zmiennych warunkach Grupa Azoty podjęła ryzyko i wznowiła produkcję nawozów. Jak pamiętamy, Zakłady Azotowe całej Grupy wstrzymały produkcję nawozów z uwagi na bardzo wysokie ceny gazu, co doprowadziło do załamania opłacolności produkcji nawozów azotowych- czytaj "Polskie Spółki wstrzymują produkcję nawozów"

Najważniejszą informacją jednak jest, ze  ceny nawozów azotowych "znacząco" będą niższe niż 4000 PLN za tonę!!!

Komunikat Grupy Azoty głosi, że obecne nowe ceny są zgodne z oczekiwaniem rynku, a jednocześnie pozwalają na poprawienie  opłacalności rolnej produkcji roślinnej. Jest to również poziom cen, do którego wielokrotnie nawiązywał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, V-ce Premier Henryk Kowalczyk namawiając rolników do wstrzymania się z zakupami w okresie ich najwyższych cen.

"...W tej chwili to najlepszy czas na zakupy. Sytuacja na rynku gazu może się w każdej chwili zmienić, a produkcja może po raz kolejny zostać wstrzymana lub ograniczona. Przy obecnych, najniższych w Unii Europejskiej cenach nawozów warto już dziś zaopatrzyć się przynajmniej w część nawozów azotowych i NPK niezbędnych do wiosennej aplikacji"– mówi Tomasz Hryniewicz, Wiceprezes Zarządu Grupa Azoty S.A., Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy.

e-mk; ppr.pl za Grupa Azoty


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę