Adama_Spyrale_1-31.05.21

Grupa DMK z nieznacznym spadkiem przychodów

23 czerwca 2021
Grupa DMK z nieznacznym spadkiem przychodów

Niemiecka grupa spółdzielcza DMK komentując ogłoszone wyniki mówi o stabilności przychodów i cen płaconych rolnikom za mleko. Mimo to przychody DMK spadły z 5,8 mld euro do 5,6 mld euro tj. o 3,5%. Wynik netto jest bardzo zbliżony do tego z 2018 r. i wyniósł 24,9 mln euro. Niemiecka spółdzielnia podkreśla, że rzetelnie wypełniła swój mandat i zapewnieniła bezpieczne zaopatrzenie w żywność w krytycznym momencie pandemii.

Oprócz tego udało się zrealizować sprzedaż fabryki lodów w Haaren i spółki zależnej Sanotact, a także przejąć firmę DV Nutrition. DMK jest przy tym w trakcie budowy nowego zakładu w Rosji, który zostanie uruchomiony w tym roku. W ramach reorganizacji dokonano zmian w dziale finansowym spółdzielni. Firma realizuje także kontrolę zakupu wszystkich usług i towarów poza mlekiem oraz wdraża działania oszczędnościowe.

Dzięki temu Grupa DMK ma być dobrze przygotowana na przyszłe kryzysy, wahania rynkowe i pojawiające się nowe możliwości. DMK przewiduje, że pandemia wpłynie również na rynek mleka w 2021 r. poprzez zmianę zachowań konsumentów. Jednak bieżący rok rozpoczął się na rynkach produktowych lepiej niż oczekiwano: jest to pozytywna niespodzianka, biorąc pod uwagę stały wzrost światowej produkcji mleka.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje ...

W dniu 22 lipca 2021 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi do ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13e ust. 10  rozporzą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę