Grupa PHW wprowadza "roślinne burgery"

8 maja 2018
Grupa PHW wprowadza "roślinne burgery"

Największy niemiecki producent drobiu Grupa PHW rozpoczyna współpracę w zakresie sprzedaży i dystrybucji z amerykańskim Beyond Meat  wytwarzającym „mięso z roślin”. Niemiecki lider poprzez partnerstwo z Beyond Meat będzie jedynym dystrybutorem  rewolucyjnych burgerów roślinnych pod marką Beyond Burger na rynku niemieckim. Grupa PHW nowy projekt postrzega jako kolejne  wyzwanie i szansę dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację prowadzonej działalności w sektorze produktów convenience i asortymentu wegańskiego. Amerykanie skorzystają z atrakcyjnego know – how i ekspansywnej sieci dystrybucji niemieckiego partnera strategicznego.

Dla kalifornijskiego Beyond Meat, moment wejścia na rynek europejski poprzez dystrybucję w Niemczech to ważny etap w ekspansji międzynarodowej i może się okazać przełomowy w historii firmy. Z kolei dla niemieckiego potentata jest to kolejny krok w niecodzienne projekty. Wcześniej Grupa PHW zainwestowała w izraelski startup SuperMeat , który niebawem ma dostarczać na rynek wyhodowane w laboratorium mięso.

Ideą projektów realizowanych przez Beyond Meat jest zastąpienie białka zwierzęcego mięsem wytwarzanym z roślin. W swoim portfolio firma posiada szereg innych produktów z „mięsa drobiowego i wołowego” oraz zapowiada wprowadzenie „kiełbas” na bazie roślin. W Stanach Zjednoczonych produkty tej firmy posiada w swojej ofercie ponad 25 tysięcy sklepów spożywczych i restauracji.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zarząd KRIR wystąpił 2 czerwca 2020 do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wyjaśn...

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) podczas międzynarodow...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę