CTR_80917

Hévíz, nowa destynacja turystyczna Polaków na Węgrzech dostała Europejską Nagrodę Innowacji

4 listopada 2016

Hévíz – to urocze miasteczko położone w południowo zachodniej części Węgier, w którym znajduje się największe na świecie jezioro termalne wypełnione wodami mineralnymi. Od ponad 220 lat nieustanie rozkwita w nim kultura uzdrowiskowa. W roku 2016 wieloletnie wysiłki włodarzy miasta uhonorowane zostały prestiżową, międzynarodową nagrodą.

 

Europejskie stowarzyszenie Spa (European Spas Association) w uznaniu dotychczasowych sukcesów na polu odnowy i rozwoju, postanowiło przyznać miastu Hévíz nagrodę w kategorii Innowacyjne Spa i Destynacja Uzdrowiskowa (Innovative Spa & Health Resort Destination). Ceremonia wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja w Vichy, we Francji.

 

Międzynarodowe uznanie przyniosły miastu - marka „Tradycyjna Kuracja w Hévíz” oraz jedyny w swoim rodzaju system przetargowy mający na celu poprawę jakości noclegów.

 

Europejska Nagroda Innowacji służy rozpropagowaniu nowych pomysłów, urządzeń bądź procesów uzdrowiskowych na całym świecie. W każdym roku tylko jedno miasto otrzymuje nagrodę w danej kategorii. Jury bierze pod uwagę oryginalność rozwiązania oraz to, czy innowacja nadaje się do szerszego, praktycznego wykorzystania, a także jakie mierzalne korzyści z niej wynikają. Obie węgierskie innowacje, które wzięły udział w konkursie spełniły te kryteria.


Czy wiesz, że Hévíz:

- jest najpopularniejszą destynacją turystyczną Węgier. Rocznie uzdrowisko notuje 1 mln tak zwanych osobodni?

- jest usytuowane w południowo-zachodniej części Balatonu, w odległości 200 km od Budapesztu i Wiednia?

- o każdej porze roku można popływać tam w ciepłej wodzie mineralnej, wśród lilii wodnych i na świeżym powietrzu?

- do dyspozycji turystów jest tu prawie 10 000 łóżek, od prywatnych apartamentów aż do 5-gwiazdkowych hoteli?

- oprócz Tradycyjnej Kuracji Hévíz czekają na Ciebie najbardziej nowoczesne zabiegi upiększające i wellness?

 

Podstawą „Tradycyjnej Kuracji Hévíz” jest woda lecznicza z Hévíz, która dzięki bogatej zawartości minerałów jest szczególnie skuteczna w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.
W kuracji tej stosuje się wypracowane na przestrzeni ponad dwóch wieków, unikalne procedury, dzięki czemu lekarze są w stanie zapewni pacjentom skorzystanie z najbardziej skutecznych metod leczniczych, dostosowanych dokładnie do stanu zdrowia pacjenta. Świadectwo kwalifikacji kuracji tradycyjnej do tej pory zdobyło 9 usługodawców w mieście. Posiadają oni odpowiednie zaplecze techniczne potrzebne do skutecznego zastosowania zabiegów oraz unikalną wiedzę.

 

Drugą innowacją jest system dofinansowania stworzony specjalnie dla obywateli wynajmujących domy prywatne. Ma on służyć poprawie standardu lokali przeznaczonych na wynajem.

 

Modernizacja kwater, które wygrały przetarg, częściowo została już zrealizowana. Od tegorocznego sezonu letniego goście mogą korzystać z nowych mebli ogrodowych, telewizorów z płaskim ekranem, sieci WiFi oraz wielu innych ulepszeń i udogodnień w apartamentach. Minimalna kwota nagrody i wydatek na rozwój wynosił 160 EUR, a maksymalna suma przekraczała nierzadko 1000 Euro (nie więcej jednak niż 50% wpłaconej w poprzednim roku opłaty klimatycznej).

 

Hévíz jest usytuowane na południowo-zachodniej części Balatonu, w odległości 200 km od Budapesztu i Wiednia, 620 km od Krakowa i 780 km od Warszawy. Tylko kilka godzin podróży, żeby doświadczyć unikalności tego miasta o każdej porze roku.

Biuro prasowe Turystycznego Klastra Hotelarskiego na Węgrzech


POWIĄZANE

Władze tego kraju zgłosiły pojawienie się dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy pt...

"Pakt dla obszarów wiejskich", czyli strategia dotycząca rozwoju wsi i rolnictwa...

Badania sadów w woj. mazowieckim pod kątem gatunków i odmian drzew owocowych prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę