III Międzyregionalny Pokaz Alpak w Barzkowicach

4 września 2020
III Międzyregionalny Pokaz Alpak w Barzkowicach

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie uczestniczył w III Międzyregionalnym Pokazie Alpak. Impreza odbyła się w dniach 29 – 30 sierpnia br. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Dwudniowa impreza organizowana przez ZODR w Barzkowicach była dedykowana w szczególności wszystkim sympatykom alpak, właścicielom gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, chcącym poszerzyć swoją ofertę turystyczną. Dlatego też w bogatym programie pokazu znalazły się prezentacje alpakoterapii, alpak na ringu oraz warsztatów z przędzenia wełny. Ponadto na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach można było zobaczyć króliki, kozy, kuce, gołębie, drób ozdobny oraz zaopatrzyć się w produkty regionalne i rękodzieło.

Natomiast na stoisku Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie pracownicy udzielali na bieżąco informacji dotyczących aktualnych działań realizowanych przez KOWR, a także na temat atrakcyjnych nieruchomości znajdujących się w Zasobie WRSP.

III Międzyregionalny Pokaz Alpak został realizowany w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020 -2021 w zakresie SIR - sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

KOWR


POWIĄZANE

0,9% - o tyle wzrosła w ciągu miesiąca zdolność kredytowa przeciętnej rodziny. T...

Warto świadomie wybierać produkty żywnościowe. Sięgając po polskie artykuły mlec...

Spółka chemiczna potwierdziła zamiar poszerzenia swoich wpływów o ZEW Niedzica. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę