III Międzyregionalny Pokaz Alpak w Barzkowicach

4 września 2020
III Międzyregionalny Pokaz Alpak w Barzkowicach

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie uczestniczył w III Międzyregionalnym Pokazie Alpak. Impreza odbyła się w dniach 29 – 30 sierpnia br. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Dwudniowa impreza organizowana przez ZODR w Barzkowicach była dedykowana w szczególności wszystkim sympatykom alpak, właścicielom gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, chcącym poszerzyć swoją ofertę turystyczną. Dlatego też w bogatym programie pokazu znalazły się prezentacje alpakoterapii, alpak na ringu oraz warsztatów z przędzenia wełny. Ponadto na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach można było zobaczyć króliki, kozy, kuce, gołębie, drób ozdobny oraz zaopatrzyć się w produkty regionalne i rękodzieło.

Natomiast na stoisku Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie pracownicy udzielali na bieżąco informacji dotyczących aktualnych działań realizowanych przez KOWR, a także na temat atrakcyjnych nieruchomości znajdujących się w Zasobie WRSP.

III Międzyregionalny Pokaz Alpak został realizowany w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020 -2021 w zakresie SIR - sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

KOWR


POWIĄZANE

Odpowiadając na wniosek przyjęty na VI Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych ...

Komisja Europejska od 18 stycznia do 12 kwietnia 2021 r. prowadzi konsultacje pu...

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik uczestniczył dziś w polsko-niderlandzkim spotka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę