aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

IJHARS ma już 20 lat

15 września 2023
IJHARS ma już 20 lat

To pracy Inspekcji zawdzięczamy w dużej mierze doskonałą markę polskiego produktu – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas dzisiejszych obchodów 20-lecia działalności Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w siedzibie resortu rolnictwa. W uroczystości wziął udział także sekretarz stanu Rafał Romanowski oraz przedstawiciele Kierownictwa Inspekcji.

 

Wyrazy uznania

 

Minister Robert Telus pogratulował pracownikom IJHARS jubileuszu działalności i podziękował za ich wkład w zapewnianie doskonałej jakości oraz bezpieczeństwa polskiej żywności.

 

– To, że polski produkt ma tak doskonałą markę, że konsument sięga po niego coraz chętniej, że można być pewnym jakości i bezpieczeństwa tego produktu, jest w dużej mierze zasługą Waszej codziennej pracy – zwrócił się szef resortu rolnictwa do pracowników Inspekcji.

 

Minister zauważył, że to zaangażowanie pracowników IJHARS sprawia, że przepisy nie są tylko martwymi zapisami, ale mają praktyczne zastosowanie.

 

– Dzięki temu, że wkładacie serce i duszę w to, co robicie, dziś ministerstwo może się chwalić sukcesami takimi jak kolejne rekordy eksportu polskiej żywności – podkreślił minister Telus.

 

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że rola Inspekcji jest szczególnie ważna w czasie trwającej wojny w Ukrainie, gdy do Polski napływają produkty spoza Unii Europejskiej.

 

– Dziękuję za Waszą wzmożoną czujność i proszę, abyście ją zachowali – powiedział minister.

 

– Życzę satysfakcji z pracy, zarówno tej wynikającej z poczucia czynienia czegoś ważnego dla Polski, jak i tej finansowej – dodał szef resortu rolnictwa i zadeklarował dalszą dobrą współpracę z resortem.

 

Odznaczenia dla zasłużonych

 

Dzisiejsza uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych. Z rąk doradcy Prezydenta RP Andrzeja Waśki oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Przemysława Rzodkiewicza zasłużeni pracownicy IJHARS otrzymali srebrne i brązowe „Medale za długoletnią służbę” od Prezydenta RP.

 

Minister Robert Telus wręczył zaś pracownikom IJHARS o szczególnych zasługach odznaki honorowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

 

Okolicznościową statuetkę z rąk Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych otrzymał także sekretarz stanu w MRiRW Rafał Romanowski. Jak podkreślił główny inspektor JHARS Przemysław Rzodkiewicz, to sekretarz stanu bezpośrednio współpracuje z Inspekcją, która właśnie z nim konsultuje wszystkie ważne sprawy.

 

– Dziękuję za tę ojcowską rękę i liczę na dalszą dobrą współpracę – zwrócił się Główny Inspektor JHARS do wiceministra Romanowskiego.

 

– Mam nadzieję, że więcej będzie okazji do spotkań w takich, przyjemnych okolicznościach, a nie z powodu wykrytych zafałszowań w produktach spożywczych – stwierdził wiceminister Romanowski.

 

Sekretarz stanu dołączył się do podziękowań i gratulacji dla Inspekcji z okazji jubileuszu działalności i zapewnił o dalszym wsparciu MRiRW.


oprac, e-red ppr.pl na podst źródło: MRiRW-biuro prasowe


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę