Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

IMGW: intensywne opady w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim

22 sierpnia 2017
IMGW: intensywne opady w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim

We wtorek prognozowane są intensywne opady deszczu w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. Możliwe jest też przekroczenie stanów ostrzegawczych na rzekach w woj. pomorskim i zachodniopomorskim.

IMGW - PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące wystąpienie intensywnych opadów deszczu dla woj. pomorskiego - ważne do północy w środę, dla woj. zachodniopomorskiego (subregion wschodni i nadmorski) - do wtorku do godz. 21.00 oraz dla woj. mazowieckiego - do wtorku do godz. 22.00.

W przypadku woj. pomorskiego najwyższe sumy opadów spodziewane są w powiatach północnych województwa oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. Prognozowana wysokość opadów może wynieść miejscami od 20 mm do 35 mm, a lokalnie nawet 50 mm. W przypadku subregionów wschodniego i nadmorskiego woj. zachodniopomorskiego prognozowana wysokość opadów ma wynieść do 20 mm. "W połączeniu z opadami za ubiegłą dobę lokalne sumy mogą osiągnąć wartość od 40 mm do 50 mm" - informuje IMGW - PIB.

Prognozowana wysokość opadów dla woj. mazowieckiego możne wynieść punktowo od 30 mm do 40 mm. "Opady występować będą na zachodzie, północy i w centrum województwa. Miejscami towarzyszyć im będą słabe burze" - czytamy na stronie instytutu.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia jest najniższe w 3-stopniowej skali używanej przez IMGW - PIB. To oznacza, że instytut przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW - PIBN wydało też dwa ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. "Lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych" - informują synoptycy. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 12.00 w środę.

IMGW - PIB informuje również, że we wtorek burze mogą wystąpić nad znacznym obszarem kraju, przede wszystkim na północy, w centrum i na wschodzie. Nie można jednak ich wykluczyć również lokalnie na południu. "Burze na ogół nie będą gwałtowne, jednak mogą się z nimi wiązać intensywne opady deszczu, które miejscami, szczególnie na Pomorzu, mogą być długotrwałe - powodując znaczne sumy opadu" - czytamy w komunikacie.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Ukraińscy uchodźcy wyjeżdżają z Polski do Niemiec: Dlaczego i co to oznacza? Aut...

Według szybkiego szacunku GUS, w sierpniu 2023 r. ceny żywności w Polsce były o ...

fot.ppr.pl Łącznie 70 minlionów dolarów Stany Zjednoczone i Norwegia przeznaczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę