IMGW: intensywne opady w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim

22 sierpnia 2017
IMGW: intensywne opady w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim

We wtorek prognozowane są intensywne opady deszczu w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. Możliwe jest też przekroczenie stanów ostrzegawczych na rzekach w woj. pomorskim i zachodniopomorskim.

IMGW - PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące wystąpienie intensywnych opadów deszczu dla woj. pomorskiego - ważne do północy w środę, dla woj. zachodniopomorskiego (subregion wschodni i nadmorski) - do wtorku do godz. 21.00 oraz dla woj. mazowieckiego - do wtorku do godz. 22.00.

W przypadku woj. pomorskiego najwyższe sumy opadów spodziewane są w powiatach północnych województwa oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. Prognozowana wysokość opadów może wynieść miejscami od 20 mm do 35 mm, a lokalnie nawet 50 mm. W przypadku subregionów wschodniego i nadmorskiego woj. zachodniopomorskiego prognozowana wysokość opadów ma wynieść do 20 mm. "W połączeniu z opadami za ubiegłą dobę lokalne sumy mogą osiągnąć wartość od 40 mm do 50 mm" - informuje IMGW - PIB.

Prognozowana wysokość opadów dla woj. mazowieckiego możne wynieść punktowo od 30 mm do 40 mm. "Opady występować będą na zachodzie, północy i w centrum województwa. Miejscami towarzyszyć im będą słabe burze" - czytamy na stronie instytutu.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia jest najniższe w 3-stopniowej skali używanej przez IMGW - PIB. To oznacza, że instytut przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW - PIBN wydało też dwa ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. "Lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych" - informują synoptycy. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 12.00 w środę.

IMGW - PIB informuje również, że we wtorek burze mogą wystąpić nad znacznym obszarem kraju, przede wszystkim na północy, w centrum i na wschodzie. Nie można jednak ich wykluczyć również lokalnie na południu. "Burze na ogół nie będą gwałtowne, jednak mogą się z nimi wiązać intensywne opady deszczu, które miejscami, szczególnie na Pomorzu, mogą być długotrwałe - powodując znaczne sumy opadu" - czytamy w komunikacie.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę