aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Imprezy integracyjne kluczem do sukcesu firmy

8 sierpnia 2023
Imprezy integracyjne kluczem do sukcesu firmy

źródło DKK

Impreza integracyjna to jeden z najpopularniejszych benefitów pracowniczych. Czy jednak zyskuje na niej tylko załoga, a dla pracodawców oznacza jedynie koszty? Wręcz przeciwnie. Imprezy integracyjne to sytuacja typu win-win – wygrywają obie strony. 

Wyjazd firmowy - korzyści dla pracowników 

Badania pokazują, że imprezy firmowe cieszą się dużym powodzeniem. Bierze w nich udział aż 9 na 10 pracowników danej firmy. Dlaczego załoga tak chętnie uczestniczy w firmowych imprezach integracyjnych? To chyba oczywiste. Najczęściej w ramach czasu pracy pracownicy mają szansę wybrać się w jakieś atrakcyjne turystycznie miejsce, mogą delektować się regionalnymi przysmakami, popróbować piw kraftowych, zobaczyć świat z lotu ptaka podczas lotu balonem, spróbować swoich sił w turnieju kulinarnym lub olimpiadzie firmowej, mogą rozwiązać zagadkę kryminalną czy poszukiwać skarbów w górach. A koniec tak emocjonującego dnia spędzić na ognisku integracyjnym czy szalonej zabawie tanecznej w stylu lat 20. Kto chciałby zrezygnować z tylu darmowych atrakcji?

Poza tym podczas tych imprez pracownikom towarzyszą koleżanki i koledzy z firmy. A to znaczy, że mogą się lepiej poznać poza środowiskiem pracy, nawiązać relacje, porozmawiać o swoich pasjach i zainteresowaniach. Imprezy integracyjne są też doskonałą okazją dla nowych pracowników do szybkiego zapoznania się z resztą zespołu i zaadoptowania w nowym środowisku. Imprezy firmowe sprzyjają budowaniu silniejszych relacji w zespole.

Event integracyjny - zysk dla firmy 

Znacząca większość przedsiębiorstw na stałe wpisała w swe kalendarze organizację imprez firmowych, widząc płynące z nich korzyści. Najczęściej firmy organizują dla swoich pracowników 2-3 imprezy rocznie. A jednak wciąż niektórzy managerowie zastanawiają się, czy warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Statystyki jasno pokazują, że to świetna inwestycja w przyszłość firmy.  https://www.koronakarkonoszy.pl/atrakcje-karkonosze/

Spotkania integracyjne, zwłaszcza poza siedzibą firmy, pozwalają na budowę zrozumienia i zaufania w zespole, co prowadzi do bardziej efektywnej współpracy. A to bezpośrednio przekłada się na lepszą pozycję na rynku. Kształtowanie postaw prozespołowych, rozwiązywanie konfliktów, integracja, kształcenie umiejętności współpracy i komunikacji, zwiększenie zaangażowania pracowników, poprawa atmosfery w miejscu pracy, większa satysfakcja i lojalność pracowników, zwiększenie kreatywności, osiągnięcie efektu synergii, budowa pozytywnego wizerunku firmy, rozwój umiejętności interpersonalnych, redukcja stresu w zespole - to najczęściej wymieniane przez managerów korzyści, płynące z eventów firmowych, zwłaszcza tych o charakterze team buildingowym.

Integracja firmowa - w górach czy nad morzem?

Imprezy firmowe w górach
(https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/wyjazd-integracyjny-w-gorach-ekscytujace-i-niezapomniane-przezycie/) to tzw. pewniak, zdaniem ekspertów z branży MICE. Aż 80% pracowników preferuje wyjazdy w miejsca, gdzie czekają na nich wspaniałe krajobrazy, urokliwe zakątki, spokój i cisza. Najbardziej cenione są lokalizacje pozwalające zarówno na aktywność fizyczną (bez względu na porę roku), jak i oferujące różnorodne atrakcje na imprezy firmowe. Kurorty górskie, ze względu na swą wszechstronność, idealnie wpisują się   w ten schemat. Można tam zorganizować zarówno warsztaty i szkolenia integracyjne, gry i zabawy zespołowe, wycieczki, imprezy tematyczne, jak i aktywności sportowe czy imprezy kulturalne. Wszystkie rodzaje eventów firmowych ma w swoim portfolio agencja eventowa Dwór Korona Karkonoszy, położona w sercu Karkonoszy. Firmowy pobyt w górach będzie na pewno relaksujący i inspirujący, a wspólne przezwyciężanie wyzwań sprzyja integracji, wzmacnia relacje w zespole i buduje zaufanie.

 

oprac, e-red, ppr.pl na podst, źródło: DKK


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę