informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

8 marca 2018
Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

Producent paszy dla zwierząt wykorzystuje technologię cyfrową, zapewniając poprawę produktywności w rolnictwie i tworząc nowy model biznesowy.


Warszawa, 6 marca 2018Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych do działania w chmurze, poinformował, że Nutreco, światowy lider produkcji pasz dla zwierząt i pokarmu dla ryb, wybrał rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Wesprze ono cyfrową transformację firmy. Nutreco, oprócz dostarczania paszy dla zwierząt, oferuje rolnikom kompleksowe usługi w zakresie żywienia i zdrowia zwierząt, pozwalając na optymalizowanie procesów i zaspokajanie globalnego zapotrzebowania na mięso i ryby.

 

Ponad 80 lat działalności pozwoliło Nutreco zdobyć wiedzę i bogate doświadczenie nt. potrzeb żywnościowych i zdrowotnych wielu gatunków zwierząt, m.in. krów czy łososi hodowlanych. Poprzez optymalizację mieszanki pasz, Nutreco przyczynia się do poprawy zdrowia zwierząt i wydajności produkcji hodowlanej, pomagając klientom zwiększać rentowność. Nutreco dysponuje 100 zakładami produkcyjnymi w 35 krajach i 11 ośrodkami badawczo-rozwojowymi w 7 krajach. Na potrzeby transformacji cyfrowej Nutreco potrzebowało globalnej platformy, pozwalającej skonsolidować, wyszukiwać i przekazywać kluczowe informacje. Globalne wdrożenie chmury obejmujące 3000 użytkowników pomoże zharmonizować procesy w Nutreco, obniży ryzyko i zapewni nowoczesną platformę opartą na chmurze, wspierającą cyfrową strategię firmy.

 

Transformacja cyfrowa Nutreco opracowywana jest we współpracy z agencją Infor H&L Digital i obejmie tworzenie „cyfrowego obrazu klientów” Nutreco – rolników. Według tej koncepcji rolnicy będą mogli angażować się w projekt, weryfikować i określać wymagania dotyczące dowolnego aspektu zdrowotnego paszy dla zwierząt, co pozwoli Nutreco opracować dla nich nowe, zróżnicowane usługi. W kolejnym etapie współpracy Nutreco będzie również dążyć do rozszerzenia relacji z Infor dzięki wykorzystaniu sieci handlowej GT Nexus zapewniającej digitalizację łańcucha dostaw i poprawę globalnej współpracy w obszarze zamówień i zapasów.

 

"W społeczności rolniczej naszych klientów mamy do czynienia ze złożonością wyzwań. Przykładowo, zwierzęta mogą osiągać pożądaną wagę zbyt wolno, przy czym krowy ze względu na wymagania zwiększenia ilości dostarczanej paszy, natomiast w przypadku ryb problemem może być często szkodliwy poziom ph wody. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, te niekorzystne zjawiska mogą mieć znaczny wpływ na sukces hodowli i jej wydajność" – komentuje Henry Van De Ven, CIO i Digital Leader w Nutreco. "W związku z tym model biznesowy ukierunkowany na dostarczanie wiedzy na temat zdrowia i żywienia zwierząt stanowi doskonałą okazję poprawy usług świadczonych naszym klientom oraz ich zróżnicowania. Jednak kluczem do sukcesu jest skalowanie tego modelu i dostarczanie go w sposób dostosowany do potrzeb klienta".

 

"Do osiągnięcia naszego celu niezbędna jest transformacja cyfrowa. Dlatego konieczna była ścisła współpraca nie z dostawcą, ale z zaufanym partnerem. Mamy absolutne zaufanie do zespołu Infor i cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji naszej podróży przez transformację, pozwalającej osiągnąć konkretne korzyści na każdym etapie".

 

"Przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają dostrzegać możliwości, jakie daje technologia cyfrowa" – komentuje Andrew Kinder, VP Industry Strategy, Infor. "W przypadku firmy Nutreco przejście do modelu chmury było kluczowe i pozwoliło zminimalizować ryzyko i skonsolidować procesy na całym świecie w ponad 100 zakładach produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych możliwe stało się zapewnienie efektywności operacyjnej oraz tworzenie nowych usług, co w przyszłości pozwoli Nutreco lepiej spełnić oczekiwania klientów końcowych branży rolnej i w efekcie zwiększyć udziały w rynku. Zespół w Nutreco jest niesamowicie wizjonerski i wykorzystuje najlepsze praktyki w swojej branży, co pozwala nam wspólnie i z radością przechodzić transformację".

 

O Infor

Infor jest firmą tworzącą oprogramowanie w chmurze dla wybranych branż. 16 000 pracowników oraz ponad 90 000 klientów w ponad 170 krajach zapewniają stały rozwój. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.infor.com.Biuro prasowe Infor


POWIĄZANE

W tym roku rolnicy drugi raz składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe...

W odpowiedzi na korespondencję Zarządu KRIR w sprawie dodatkowego limitu środków...

Zarząd KRIR przekazał uwagi do projektów rozporządzeń Ministra Finansów zmieniaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę