Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

8 marca 2018
Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

Producent paszy dla zwierząt wykorzystuje technologię cyfrową, zapewniając poprawę produktywności w rolnictwie i tworząc nowy model biznesowy.


Warszawa, 6 marca 2018Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych do działania w chmurze, poinformował, że Nutreco, światowy lider produkcji pasz dla zwierząt i pokarmu dla ryb, wybrał rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Wesprze ono cyfrową transformację firmy. Nutreco, oprócz dostarczania paszy dla zwierząt, oferuje rolnikom kompleksowe usługi w zakresie żywienia i zdrowia zwierząt, pozwalając na optymalizowanie procesów i zaspokajanie globalnego zapotrzebowania na mięso i ryby.

 

Ponad 80 lat działalności pozwoliło Nutreco zdobyć wiedzę i bogate doświadczenie nt. potrzeb żywnościowych i zdrowotnych wielu gatunków zwierząt, m.in. krów czy łososi hodowlanych. Poprzez optymalizację mieszanki pasz, Nutreco przyczynia się do poprawy zdrowia zwierząt i wydajności produkcji hodowlanej, pomagając klientom zwiększać rentowność. Nutreco dysponuje 100 zakładami produkcyjnymi w 35 krajach i 11 ośrodkami badawczo-rozwojowymi w 7 krajach. Na potrzeby transformacji cyfrowej Nutreco potrzebowało globalnej platformy, pozwalającej skonsolidować, wyszukiwać i przekazywać kluczowe informacje. Globalne wdrożenie chmury obejmujące 3000 użytkowników pomoże zharmonizować procesy w Nutreco, obniży ryzyko i zapewni nowoczesną platformę opartą na chmurze, wspierającą cyfrową strategię firmy.

 

Transformacja cyfrowa Nutreco opracowywana jest we współpracy z agencją Infor H&L Digital i obejmie tworzenie „cyfrowego obrazu klientów” Nutreco – rolników. Według tej koncepcji rolnicy będą mogli angażować się w projekt, weryfikować i określać wymagania dotyczące dowolnego aspektu zdrowotnego paszy dla zwierząt, co pozwoli Nutreco opracować dla nich nowe, zróżnicowane usługi. W kolejnym etapie współpracy Nutreco będzie również dążyć do rozszerzenia relacji z Infor dzięki wykorzystaniu sieci handlowej GT Nexus zapewniającej digitalizację łańcucha dostaw i poprawę globalnej współpracy w obszarze zamówień i zapasów.

 

"W społeczności rolniczej naszych klientów mamy do czynienia ze złożonością wyzwań. Przykładowo, zwierzęta mogą osiągać pożądaną wagę zbyt wolno, przy czym krowy ze względu na wymagania zwiększenia ilości dostarczanej paszy, natomiast w przypadku ryb problemem może być często szkodliwy poziom ph wody. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, te niekorzystne zjawiska mogą mieć znaczny wpływ na sukces hodowli i jej wydajność" – komentuje Henry Van De Ven, CIO i Digital Leader w Nutreco. "W związku z tym model biznesowy ukierunkowany na dostarczanie wiedzy na temat zdrowia i żywienia zwierząt stanowi doskonałą okazję poprawy usług świadczonych naszym klientom oraz ich zróżnicowania. Jednak kluczem do sukcesu jest skalowanie tego modelu i dostarczanie go w sposób dostosowany do potrzeb klienta".

 

"Do osiągnięcia naszego celu niezbędna jest transformacja cyfrowa. Dlatego konieczna była ścisła współpraca nie z dostawcą, ale z zaufanym partnerem. Mamy absolutne zaufanie do zespołu Infor i cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji naszej podróży przez transformację, pozwalającej osiągnąć konkretne korzyści na każdym etapie".

 

"Przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają dostrzegać możliwości, jakie daje technologia cyfrowa" – komentuje Andrew Kinder, VP Industry Strategy, Infor. "W przypadku firmy Nutreco przejście do modelu chmury było kluczowe i pozwoliło zminimalizować ryzyko i skonsolidować procesy na całym świecie w ponad 100 zakładach produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych możliwe stało się zapewnienie efektywności operacyjnej oraz tworzenie nowych usług, co w przyszłości pozwoli Nutreco lepiej spełnić oczekiwania klientów końcowych branży rolnej i w efekcie zwiększyć udziały w rynku. Zespół w Nutreco jest niesamowicie wizjonerski i wykorzystuje najlepsze praktyki w swojej branży, co pozwala nam wspólnie i z radością przechodzić transformację".

 

O Infor

Infor jest firmą tworzącą oprogramowanie w chmurze dla wybranych branż. 16 000 pracowników oraz ponad 90 000 klientów w ponad 170 krajach zapewniają stały rozwój. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.infor.com.Biuro prasowe Infor


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę