aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Inicjatywa obywatelska „Świat bez rzeźni”

6 maja 2022
Inicjatywa obywatelska „Świat bez rzeźni”

Komisja Europejska zarejestrowała nową europejską inicjatywę obywatelską „Świat bez rzeźni” (End The Slaughter Age), która powstała we Włoszech.

Jej celem jest wyłączenie hodowli zwierząt gospodarskich z działalności kwalifikującej się do dopłat rolnych oraz włączenie do tej działalności alternatywnych rozwiązań etycznych i ekologicznych, takich jak hodowla komórek i uprawa oparta na białkach roślinnych” oraz wprowadzenie zachęt do produkcji i sprzedaży produktów rolnych pochodzenia roślinnego i komórkowego.

Na stronie kampanii czytamy, że End The Slaughter Age to międzynarodowa organizacja utworzona w celu położenia kresu istnieniu hodowli zwierząt do celów spożywczych i innych, począwszy od uboju zwierząt. W tym celu, wśród różnych inicjatyw, proponuje utworzenie homonimicznej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej (ECI), za pomocą której można by przedstawić konkretne propozycje w tym kierunku.

Czytamy, że pandemie, globalne ocieplenie, wylesianie, zanieczyszczenie oceanów, głód na świecie, niszczenie ekosystemów, ciągłe wymieranie, wszystko to i wiele więcej można powstrzymać. Etyczne alternatywy, za pomocą których firma End The Slaughter Age proponuje zastąpienie produktów zwierzęcych, emitują o 99% mniej emisji gazów cieplarnianych i wymagają o 99% mniej zasobów, aby wyprodukować taką samą ilość mięsa.

Więcej na https://www.endtheslaughterage.eu/

 

źródło: polsus.pl


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę