Innowacyjne rolnictwo na Targach Polagra-Premiery

22 stycznia 2020
Innowacyjne rolnictwo na Targach Polagra-Premiery
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Kamiński uczestniczył w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Rolnych Polagra-Premiery 2020 oraz w gali wręczenia nagród Złoty Medal MTP i Acanthus Aureus.

W targowym konkursie nagrodzono produkty wyróżniające się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania. Wiceminister Ryszard Kamiński – w towarzystwie prof. Grzegorza Skrzypczaka, przewodniczącego kapituły konkursowej „Złote Medale MTP” – wręczył nagrody za najbardziej nowoczesne rozwiązania w rolnictwie zaprezentowane podczas tegorocznych targów POLAGRA PREMIERY 2020. Statuetki powędrowały zarówno do firm zajmujących się hodowlą roślin oraz podmiotów oferujących maszyny oraz urządzenia rolnicze. Wyróżnione zostały także innowacyjne aplikacje usprawniające pracę na roli.

Złotymi Medalami Grupy MTP wyróżniono 37 produktów w dwóch kategoriach: maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa oraz rośliny uprawne. Za najbardziej innowacyjny sprzęt sąd konkursowy uznał maszynę do zbierania kamieni. Docenili ją także klienci, przyznając jej najwięcej głosów w konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Podczas dwudniowej wizyty na targach wiceminister Ryszard Kamiński uczestniczył także w wydarzeniach towarzyszących wystawie. W otwarciu Forum Rzepakowego i w Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy organizowanym z inicjatywy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy, Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, a także w debacie „Szanse Rozwojowe dla małych gospodarstw”.

Międzynarodowe Targi Rolne Polagra-Premiery 2020 odbywały się w miniony weekend w Poznaniu.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Agnieszka Maliszewska, pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA, Dyrektor Biura Polski...

Na stacjach paliw w minionym tygodniu taniały benzyny i autogaz. Pomimo wyraźnej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę