Inwestycja w elektronikę użytkową z 15-procentową stopą zwrotu

27 lipca 2022
Inwestycja w elektronikę użytkową z 15-procentową stopą zwrotu

Plenti – lider elastycznego wynajmu elektroniki użytkowej – otworzyło mikro inwestorom możliwość inwestycji w sprzęt elektroniczny i zarabiania na ich wynajmie na platformie. Program zakłada zakup elektroniki, którą następnie Plenti wynajmie swoim klientom, przekazując środki z tego tytułu.

Wynajem zamiast posiadania na własność to dynamicznie rosnący trend. Szacowana wartość rynku wynajmu elektroniki użytkowej w latach 2024-2025 w Polsce wynosi 200 mln euro, a w całej Europie - 7,5 mld euro.
Plenti, chcąc przyspieszyć swój rozwój w celu utrzymania pozycji lidera rynku, otwiera możliwość inwestycji w produkty oferowane w ramach swoich usług.

- Na rynku inwestycyjnym od jakiegoś czasu panuje potężna zawierucha. Sensowne ulokowanie swoich oszczędności stanowi nie lada wyzwanie – wskazuje Przemysław Kazanowski, Senior Business Development Manager w Plenti. – Ze swojej strony proponujemy unikalną ofertę, która znacząco różni się od tego, co można znaleźć
na rynku. Dzięki pozyskanym funduszom możemy przyspieszyć nasz rozwój, dać mikroprzedsiębiorcom dobrze zarobić ale przede wszystkim wspólnie zmienić branżę elektroniki użytkowej w Polsce – dodaje.

Inwestycja w ramach Programu dla Mikro Inwestorów w Plenti polega na ulokowaniu swojego kapitału w topową elektronikę użytkową. Plenti w ramach umowy wynajmuje określony sprzęt od Mikro Inwestora, wypłacając mu środki z tytułu wynajmu określoną wcześniej stopę zwrotu (do 15%).

Przy inwestycji wynoszącej 100 tysięcy złotych, zysk Inwestora wyniesie powyżej 38 tysięcy złotych w przedziale do 36 miesięcy.

Kluczowe jest, że: inwestycja pozwala zapłacić przedsiębiorcy mniejszy podatek VAT. Inwestycje w sprzęt przedsiębiorca odpisuje bowiem od podatku.

- Nie wymagamy minimalnej kwoty inwestycyjnej. Rekomendowany dolny pułap inwestycyjny to kwota zakupu jednego smartfona firmy Apple (czyli ok. 6 tysięcy złotych). Im większa kwota zainwestowana w sprzęt, tym bardziej opłacalna będzie inwestycja – dodaje Przemysław Kazanowski.
***
O Plenti
Plenti oferuje dostęp do najnowszych produktów z takich kategorii jak: drony, kamery sportowe, VR, konsole do gier, smartfony, tablety, laptopy itp.
W 2019 r. startup Plenti został laureatem programów akceleracyjnych m.in: SharOn, Warsaw Booster'19, Orły Rzeczpospolitej 2019. Po uzyskaniu finansowania inwestycyjnego m.in. od AIP, liczba zamówień w Plenti sukcesywnie rośnie, a sam Zespół Plenti już teraz może pochwalić się nawiązaną współpracą z takimi firmami jak Qpony/Blix, Santander czy Philips.

 


POWIĄZANE

Startuje nabór szkół podstawowych do projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 5” ...

Sprawdź, jak troszczyć się o przyrodę każdego dnia. Rozwój technologiczny i gosp...

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę