aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Inwestycje Amerykanów na Bliskim Wschodzie

25 lipca 2022
Inwestycje Amerykanów na Bliskim Wschodzie

Amerykański gigant mięsny, firma Tyson Foods Inc., ulokował kapitał inwestycyjny na jednym z największych bliskowschodnich rynków importujących drób. Tyson Foods kupił udziały w firmie Tanmiah Food Co. w Arabii Saudyjskiej.

Tanmiah jest jednym z największych podmiotów drobiarskich w Królestwie zajmujących się sprzedażą drobiu świeżego. Według ogłoszenia zawarta umowa obejmuje nabycie 15 proc. udziałów w spółce zależnej Tanmiah Agriculture Development Company (ACD) i 60 proc. udziałów w Supreme Foods Processing Co.

Inwestycja ta jest dla Amerykanów jednym z ważnych kroków w realizacji strategicznego planu rozwoju związanego z ekspansją na rynku międzynarodowym. To szansa na uzyskanie zwiększonego dostępu do klientów w Arabii Saudyjskiej i uzupełnienia zapotrzebowania na drób w pozostałych krajach na Bliskim Wschodzie. Firma ADC to w pełni zintegrowane przedsiębiorstwo funkcjonujące w obszarach: produkcji kurcząt rzeźnych, wylęgu piskląt, wytwórni pasz oraz sprzedaży świeżego drobiu pod marką Tanmiah w detalu i gastronomii.

Supreme Foods zajmuje się wytwarzaniem licznych produktów z kurczaka i wołowiny z siecią dystrybucji na całym Bliskim Wschodzie, poza Arabią Saudyjską między innymi w: Kuwejcie, Bahrajnie, ZEA, Omanie, Libanie i Jordanii.

Oczekuje się, że strategiczne partnerstwo ważnych światowych graczy przyspieszy rozwój i wzrost wartości Tyson Foods i Tanmiah w perspektywie krótko i długoterminowej. Przewiduje się między innymi zwiększenie ekspansji geograficznej i produktowej oraz ulepszenie łańcucha produkcyjnego i innych procesów operacyjnych. Partnerzy zobowiązali się również do zwiększenia mocy przerobowych Supreme Foods (podwojenie zdolności produkcyjnych w zakresie żywności przetworzonej). Tanmiah jest firmą silnie zaangażowaną w rozwoju wspieranie celów Królestwa w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, które jest jednym z głównych elementów planu saudyjskiego znanego,, jako „Wizja 2030”. Współpraca z jednym ze światowych liderów w produkcji żywności postrzegana jest jako wielka szansa na wzmocnienie pozycji Tanmiah w kraju oraz zwiększenie obecności na rynku globalnym przy wykorzystaniu kontaktów handlowych na całym świecie z klientami amerykańskiego partnera. Ciekawostką jest, że Tyson zamierza otworzyć siedem nowych zależnych od siebie zakładów w ciągu dwóch najbliższych lat: sześć w Azji i jeden w Europie.

 


POWIĄZANE

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę