Inwestycje Amerykanów na Bliskim Wschodzie

25 lipca 2022
Inwestycje Amerykanów na Bliskim Wschodzie

Amerykański gigant mięsny, firma Tyson Foods Inc., ulokował kapitał inwestycyjny na jednym z największych bliskowschodnich rynków importujących drób. Tyson Foods kupił udziały w firmie Tanmiah Food Co. w Arabii Saudyjskiej.

Tanmiah jest jednym z największych podmiotów drobiarskich w Królestwie zajmujących się sprzedażą drobiu świeżego. Według ogłoszenia zawarta umowa obejmuje nabycie 15 proc. udziałów w spółce zależnej Tanmiah Agriculture Development Company (ACD) i 60 proc. udziałów w Supreme Foods Processing Co.

Inwestycja ta jest dla Amerykanów jednym z ważnych kroków w realizacji strategicznego planu rozwoju związanego z ekspansją na rynku międzynarodowym. To szansa na uzyskanie zwiększonego dostępu do klientów w Arabii Saudyjskiej i uzupełnienia zapotrzebowania na drób w pozostałych krajach na Bliskim Wschodzie. Firma ADC to w pełni zintegrowane przedsiębiorstwo funkcjonujące w obszarach: produkcji kurcząt rzeźnych, wylęgu piskląt, wytwórni pasz oraz sprzedaży świeżego drobiu pod marką Tanmiah w detalu i gastronomii.

Supreme Foods zajmuje się wytwarzaniem licznych produktów z kurczaka i wołowiny z siecią dystrybucji na całym Bliskim Wschodzie, poza Arabią Saudyjską między innymi w: Kuwejcie, Bahrajnie, ZEA, Omanie, Libanie i Jordanii.

Oczekuje się, że strategiczne partnerstwo ważnych światowych graczy przyspieszy rozwój i wzrost wartości Tyson Foods i Tanmiah w perspektywie krótko i długoterminowej. Przewiduje się między innymi zwiększenie ekspansji geograficznej i produktowej oraz ulepszenie łańcucha produkcyjnego i innych procesów operacyjnych. Partnerzy zobowiązali się również do zwiększenia mocy przerobowych Supreme Foods (podwojenie zdolności produkcyjnych w zakresie żywności przetworzonej). Tanmiah jest firmą silnie zaangażowaną w rozwoju wspieranie celów Królestwa w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, które jest jednym z głównych elementów planu saudyjskiego znanego,, jako „Wizja 2030”. Współpraca z jednym ze światowych liderów w produkcji żywności postrzegana jest jako wielka szansa na wzmocnienie pozycji Tanmiah w kraju oraz zwiększenie obecności na rynku globalnym przy wykorzystaniu kontaktów handlowych na całym świecie z klientami amerykańskiego partnera. Ciekawostką jest, że Tyson zamierza otworzyć siedem nowych zależnych od siebie zakładów w ciągu dwóch najbliższych lat: sześć w Azji i jeden w Europie.

 


POWIĄZANE

Tegoroczny sezon zbiorów w firmie „Herbapol-Lublin” S.A. zbliża się do finiszu, ...

DANONE razem z dostawcami regeneruje gleby w Polsce by korzystnie wpływać na zdr...

„Ograniczenie emisji CO2 osiągnięte dzięki wprowadzeniu pojazdów elektrycznych c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę