aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną serię wag kontrolnych

19 kwietnia 2024
Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną serię wag kontrolnych

Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną serię wag kontrolnych, zaprojektowaną z myślą o spełnieniu najnowszych potrzeb europejskiego rynku. Nowa platforma Ishida DACS-GN wykorzystuje prawie 50-letnie doświadczenie firmy w technologii wag, aby przenieść ważenie kontrolne na wyższy poziom, zachowując jednocześnie znajomość istniejącej gamy, aby umożliwić firmom płynne przejście na nowe modele.

Wagi kontrolne Ishida DACS-GN, produkowane w Wielkiej Brytanii w celu skrócenia czasu realizacji zamówień i posiadające zatwierdzenie dyrektywy w sprawie przyrządów pomiarowych (MID) w całym zakresie, mogą być określone w dwóch wariantach, Excellence i Advanced. Oba oferują lepszą wydajność z elastycznością obsługi szerszego zakresu wag docelowych - od 5 g do 6 kg - przy wyższych prędkościach do 480 opakowań na minutę.

"W Ishida koncentrujemy się na ciągłym rozwoju, słuchaniu naszych klientów i identyfikowaniu najnowszych wymagań rynkowych" - powiedział Philip Grove, menedżer produktu Ishida - wagi, wykrywacze metali, IDCS. "Wagi DACS-GN opierają się na naszym doświadczeniu i wiedzy, aby zapewnić wyższy poziom szybkości i wydajności, wraz ze zwiększoną elastycznością.

 "Równie ważna jest łatwość, z jaką klienci mogą przejść na nowe modele, które można łatwo zintegrować z istniejącymi liniami i do których operatorzy będą mogli szybko się dostosować".

Rozwój Ishida DACS-GN skupił się na ulepszeniach w trzech głównych obszarach: oprogramowaniu, elektronice i konstrukcji mechanicznej.

Wspólna platforma elektryczna umożliwia łatwą konserwację i serwisowanie, podczas gdy uproszczony system oprogramowania nie wymaga dodatkowego sprzętu operacyjnego, aby pomieścić zarówno standardowe, jak i opcjonalne programy. Nowa konstrukcja i układ wag zapewniły dalsze postępy w zakresie niezawodności, wydajności i wygody.

Standardowe funkcje obejmują intuicyjny kolorowy ekran dotykowy ułatwiający obsługę, zasilany przez najnowszą generację oprogramowania Ishida. Rozwój oprogramowania obejmuje kilka ulepszeń, w tym "klucz licencyjny": możliwość dodawania opcji bez konieczności wizyty serwisowej, lokalne tworzenie kopii zapasowych danych produkcyjnych na USB i ulepszoną łączność w celu obsługi OPC-UA i Industry 5.0.  

Wszystkie modele DACS-GN są zgodne z najnowszymi standardami dla sprzedawców detalicznych, w tym z dostępnością wykrywacza metali i wbudowanym zaawansowanym oprogramowaniem i sprzętem Ishida RRC (Retail Reject Confirmation), który sprawdza i potwierdza, że każdy produkt lub opakowanie niezgodne ze specyfikacją zostało pomyślnie usunięte z linii.

Dodatkowe czujniki fotoelektryczne zapewniają jeszcze większą dokładność śledzenia produktu w całym procesie ważenia. System automatycznie przejdzie w tryb ochrony i zatrzyma się w przypadku wykrycia niespójności lub nieautoryzowanej ingerencji, lub jeśli odrzucony produkt nie zostanie pomyślnie usunięty.

Konstrukcja wag kontrolnych DACS-GN jest jeszcze trwalsza dzięki zastosowaniu ulepszonych komponentów oraz przeprojektowanych pokryw i paneli dostępu, które zapewniają szybszy i łatwiejszy dostęp w celu serwisowania i konserwacji. Opatentowana przez Ishida technologia Anti-Floor-Vibration (AFV) utrzymuje najwyższą dokładność ważenia nawet w trudnych warunkach produkcyjnych.

Modele mogą być wyposażone w certyfikaty IP54 i IP65 do pracy w zapylonych lub mokrych warunkach oraz w celu spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących czyszczenia. Nowa platforma Plug-and-Play przyspiesza instalację, a szybko demontowalne przenośniki stali nierdzewnej we wszystkich wodoodpornych modelach dodatkowo poprawiają higienę i ułatwiają szybsze czyszczenie.

Ponadto zastosowanie uchwytów do podnoszenia pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia maszyny podczas instalacji lub gdy waga wymaga przeniesienia i zmiany położenia w fabryce.

"Nowe wagi kontrolne DACS-GN mają elastyczność, aby zaspokoić potrzeby ogromnej różnorodności zastosowań, łącząc zaawansowane funkcje i wydajność z jakością i niezawodnością, z których Ishida zawsze była znana" - podsumował Philip Grove.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę