IX Kongres Bezpieczeństwa Żywności

1 listopada 2022
IX Kongres Bezpieczeństwa Żywności

27 października 2022 r. w Warszawie odbył się IX Kongres Bezpieczeństwa Żywności, w ramach którego Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju zorganizowało sesję tematyczną „Oleje roślinne”.

Wydarzenie poprzedziła Gala Inauguracyjna Kongresów w dniu 26 października br., którą zapoczątkował panel dyskusyjny z udziałem znamienitych gości, a zwieńczeniem wieczoru była uroczysta kolacja z muzyką na żywo i wśród porywających rozmów.

Następnego dnia w ramach czterech Kongresów: Kongres Bezpieczeństwa Żywności, Kongres Logistyczny, Kongres Produkcji Podstawowej i Kongres Ekspansywnych Eksporterów odbywało się równolegle 17 sesji tematycznych.

Wśród nich dużą popularnością cieszyła się sesja organizowana przez PSPO „oleje roślinne”, a wybitni prelegenci przybliżyli bliżej zainteresowanym zagadnienia związane z bezpieczeństwem oleju rzepakowego, możliwymi zanieczyszczeniami chemicznymi, zagrożeniami związanymi z wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA), wymaganiami dotyczącymi zanieczyszczeń oraz jakości handlowej olejów roślinnych.

Po trwającej ponad 2.5 godziny sesji „oleje roślinne” i krótkiej przerwie rozpoczęła się sesja podsumowująca całego Kongresu, a na zakończenie panel dyskusyjny.

W sesji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju wzięło udział 58 osób z branży. Ogromną popularnością cieszyły się również materiały promocyjne rozdawane na stoisku, z których chętnie korzystali nie tylko uczestnicy Kongresu Bezpieczeństwa Żywności, ale też pozostałych Kongresów.

źródło: Oil Express


POWIĄZANE

Bardzo aktywny ostatnio jest Związek Zawodowy Rolników "KORONA". Tym razem organ...

Od nowego roku ceny prądu wzrastają, co może powodować, że wielu z nas zacznie s...

Fermentowane produkty mleczne zawierające żywe kultury bakterii stanowią doskona...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę