aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak poruszać się w cyfrowej sieci cyber-zagrożeń???

10 listopada 2022
Jak poruszać się w cyfrowej sieci cyber-zagrożeń???

Już po raz dziesiąty w całej Europie obchodziliśmy Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Ta międzynarodowa kampania stanowi okazję, aby skupić uwagę opinii publicznej na zagadnieniu cyberbezpieczeństwa, które jest podstawą funkcjonowania w cyfrowym świecie. Dlaczego to tak istotne? Dostępne publicznie dane wskazują, że Polacy nie są świadomi cyberataków. Aż 82 proc. zadeklarowało, że nie zetknęło się z tym problemem osobiście , podczas gdy liczba cyberataków dynamicznie rośnie.

Podobnie ta kwestia przestawia się w przypadku firm. W 2021 roku aż 69 proc. polskich przedsiębiorstw odnotowało przynajmniej jeden cyberatak , podczas gdy średnia z czerwca br. to 938 ataków w tygodniu – czyli aż 10 więcej niż wynosi średnia europejska .

Codzienna cyberhigiena

W dobie dynamicznej digitalizacji działalności biznesowej zapewnienie środków ochrony to więcej niż konieczność. W pierwszej połowie roku liczba cyberataków tygodniowo wzrosła na całym świecie o 42%. Przyglądając się aktualnym zdarzeniom, możemy spodziewać się rozwoju pomniejszych, a co za tym idzie – trudniejszych do zidentyfikowania, grup cyberprzestępców. Wśród bieżących trendów coraz częściej przywołuje się również zjawisko haktywizmu czy przewiduje pierwsze ataki w metaversie.

 

cyberpespiezczeństwa smartfon

 

„Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby odnotowanych naruszeń danych, z ponad 200 milionami ofiar. Aby im przeciwdziałać konieczne są świadomość zagrożeń w wirtualnej przestrzeni, a także wyprzedzenie zdarzeń i podjęcie kroków, które wyeliminują skutki potencjalnego naruszenia danych i tym samym, zapewnią bezpieczne funkcjonowanie w sieci” – komentuje Dzmitry Jablonski, Managing Director w LeverX Poland – „Jednym z kluczowych wymagań efektywnego zabezpieczenia danych jest zarządzanie dostępem do informacji poufnych. Rozwiązania takie jak SAP UI Logging i SAP Field Masking umożliwiają przypisywanie ról i poziomu dostępu pracownikom. Inną możliwością, z której firmy coraz chętniej korzystają, jest scentralizowane zarządzanie dostępem użytkowników, analiza bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, a także tworzenie wzorców wykrywania ataków” – dodaje ekspert.

Na straży porządku w świecie danych

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, każda firma, niezależnie od obszaru działalności, jest firmą zajmującą się…danymi. Szacuje się, że do 2025 roku osoby prywatne i firmy na całym świecie będą wytwarzać 463 eksabajty danych każdego dnia , czyli niemal 155 razy więcej w porównaniu z dekadą wcześniej. Operując w coraz bardziej zdigitalizowanym środowisku, firmy stawiają czoła zarządzaniu znaczną ilością danych. Na rynku istnieją szyte na miarę produkty, który ten proces upraszczają i pozwalają w bezpieczny sposób zarządzać zasobami cyfrowymi z jednego miejsca, unikając błędów podczas kompilowania czy przekształcania danych.

„Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem biznesu na dane w czasie rzeczywistym, organizacje potrzebują rozwiązań, które płynnie pobierają dane z wielu źródeł i wprowadzają je do chmury pod kątem ich dalszego przetwarzania” – mówi Dzmitry Jablonski, ekspert LeverX – „W ich codziennym użytkowaniu kluczową rolę odgrywa również zarządzanie bezpieczeństwem. Nasza platforma DataLark łączy dane wsadowe i strumieniowe, pozwalając na ich transformację, a jednocześnie zapewnia bezpieczne uwierzytelnianie, autoryzację i dostęp do danych. Jest to przykład tego, jak optymalizować działalność biznesu, zabezpieczając jej cyfrowe zasoby” – dodaje.

***

O firmie LeverX Group
LeverX Group, światowy lider w dostarczaniu kompleksowego produktu IT, który wspiera we wdrażaniu rozwiązań programowych, ułatwiających przetwarzanie danych, pomaga rozwijać działalność firm, zapewniając przekształcenie biznesu na silnego konkurenta w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.
Od ponad 19 lat LeverX jest Złotym Partnerem SAP i Globalnym Dostawcą Strategicznym. Jako globalny lider IT, Leverx Group łączy dwa zespoły, LeverX i Emerline, z ponad 1500 ekspertami ds. technologii, którzy globalnie wspierają klientów firmy z różnorodnych branż. Biura LeverX Group znajdują się w 10 lokalizacjach na całym świecie, od maja 2021 roku pojawiła się również w Polsce – we Wrocławiu. Polska siedziba stała się dla LeverX Group Hubem, z którego firma zarządza projektami na całym świecie przy wsparciu ekspertów z Europy Środkowo-Wschodniej.


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę